| Beeee a întrebat:

dupa contactul sexual la un anumit interval de timp am niste usturimi si simt nevoia sa urinez incontinuu` este foarte deranjant mi-e frica sa nu am vreo problema, sa nu fie ceva grav; nu se intampla frecvent nu dupa toate contactele dar se intampla la majoritatea, care ar fi problema?

Răspuns Câştigător
| andreiuuutza a răspuns:

Scumpo,raceala la ovare se numeste anexita,iar acea "cinstita" este de fapt cistita,o infectie a vezicii urinare, care poate fi intr-adevar problema domnisoarei.Ori nu ai fost prea bine informata, ori ne verifici noua inteligenta.Vad ca oricum nu ai fost nici tu prea sigura pe ce spui, data viitoare, abtine-te.:d

10 răspunsuri:
| Raul1510 a răspuns:

Pai daca nu ai folosit ceva lubrifiant sau ceva sa alunece. e clar o iritatie. si se ajunge chiar la infectie.
Du-te la un medic ginecolog si acolo ti se va spune cu exactitate ce problema ai! happy

| IrimieRaluca a răspuns:

Ori iritatie, ori ceva infectie. Fugi la medic.

| iustin1992 a răspuns:

S-ar putea sa ai o infectie urinara sau o iritatie ceva...
medicul iti v-a spune sigur ce ai

| Ferra a răspuns:

Poatesa fie gooree su alte boli cu transmitere sexuala, gonoree=sculament
cauta pe net simptomele si vezi eai mi exact desi cel mai indicat ar fi sa mergi laun medic cat mai urgent

| JnY a răspuns:

E o infectie (gen: o raceala mai veche) etc! Du-te la un ginecolog si in cateva zile cu tratament vei scapa cu siguranta, insa nu sta acasa asa fara sa fii tratata, chiar necesita un medic!

| RadiIoana a răspuns:

Poate ai cinstita.Mergi la medic.(pentru cine nu stie; cinstita=raceala la ovare).

| andreiuuutza a răspuns (pentru RadiIoana):

Stiu,ca e mai multilaughing)

| andreiuuutza a răspuns (pentru RadiIoana):

Scumpo,raceala la ovare se numeste anexita,iar acea "cinstita" este de fapt cistita,o infectie a vezicii urinare, care poate fi intr-adevar problema domnisoarei.Ori nu ai fost prea bine informata, ori ne verifici noua inteligenta.Vad ca oricum nu ai fost nici tu prea sigura pe ce spui, data viitoare, abtine-te.:d

| Beeee explică:

Am mai citit ceva de genul ca poate fi si daca actul sexual respectiv a fost mai dur happy daca te fortezi sau stiu eu...

| Beeee explică:

Mi-a trecut dar sunt momente scurte din acestea enervante...cand patesc asa, si dupa ce ma duc la toaleta chiar daca am terminat, simt ca si cum as avea nevoia sa ma usurez sa zic asa...frustrated

| andreiuuutza a răspuns (pentru Beeee):

Si eu am exact aceleasi simptome si ma gandeam la acelasi lucru, nu stiu, am aproape 19 ani si sincer n-am fost niciodata la ginecolog si chiar mi-ar fi super aiurea sa ma duc, pentru ca locuiesc intr-un oras mic si ar afla toata lumea...ma rog, nu mai conteaza.Si eu patesc asta,nu neaparat dupa contactul sexual, cateva ore mai tarziu, sau chiar ziua urmatoare.Nu stiu unde ar putea fi problema, ca am avut o perioada de cateva luni de pauza si acum odata cu asta a aparut si aceasta suspecta senzatielaughing)Daca vizitezi vreun medic ceva si afli exact care e problema, te-as ruga sa imi spui si mie.big grin