| ShowTim3 a întrebat:

Cred ca ma doare prostata adica nu stiu sigur ma sus la 5-10cm de penis in sus si sub testicule (si testiculele )
Acest lucru nu se intampla mereu decat cand folosesc ce se poate folosi mai mult.
E posibil sa fi facut un exces din asta si sa fi exagerat? Sau sa am probleme mai grave?
Problema e ca sunt tanar (sub 18 ani ) care sa fie problema? Am exagerat cu unele lucruri si de aia ma doare prostata sau mai grav?
PS:Am exagerat cu un anumit lucru de la un timp + alimentatie foarte nesenatoase, mancariri extrem de condimentate (piper mult + ardei usturati/ustoroi + sare ) Mananc asa ceva zilnic, in jur de 1-2 ardei usturati + sare
E posibil sa am ceva grav sau organismul da niste mesaje si spune "gata ma oprestete mai relaxeaza organul si mananca mai sanatos " La urinare m-a durut in zona aia si sub testicule si testiculele si le simt "pline "
Ce sa fac? mi-e frica sa nu am cancer de prostata desi nu cred, daca aveam cancer de prostata ma durea mereu cand urinam si urinam des si in timpul noptii, nu prea urinez noapate si de durut nu ma doare foarta rau simt ceva putin umflat, dar nu urinez des nu am sange in urina sau sperma, desi e destul de galbena.
Ce pot sa fac? Cam cat timp sa astept pana sa spun parintilor (numai de beleaua asta ar avea timp nu ca nu au destule )
Poate sa ma doare si asa... "ocazional fara sa am ceva? "

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| bulin a răspuns:

Eu nu am inteles nimic! Te rog sa fi mai clar

| DrMaybe a răspuns:

Pai. ai ca simptome. infectii urinare si dureri in zona 0 cu radiere. Eu zic sa te duci la un medic specialist. poate fi si o ruptura(hernie), poate fi si o raceala poate fi si prostata. Nu mai amana.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot fi o multime de cauze. Nu trebuie sa neglijezi, poate fi ceva minor, sau... Nu trebuie sa vorbesti cu parintii despre asta, deocamdata. Fa un control la un cabinet de specialitate, este cel mai indicat.
http://sfaturisanatoase.blogspot.com/p/durerea-testiculara_23.html
Sanatate maxima!

| Emma112 a răspuns:

Mai bine vorbeste cu parintii tai sau mergi la un medic. Pana nu discuti cu un specialist nu ai de unde sa stii ce boala ai.