| anonim_4396 a întrebat:

După cum am mai postat, eu si prietenul meu sa zic asa am încercat sa facem pentru prima data. nu a iesit cum am vrut noi dar. Ieri am vorbit cu el ca i-am scris eu mesaj si am vb toata ziua. Doar ca la un moment dat nu a mai zis nimic si i-am dat pace. Azi nu mi-a scris nici un mesaj dar astept. Desi am fost si eu ocupată cu munca si nu prea am avut timp
Acum am puțină pauză. Ce sa fac? Nu i-as mai scrie eu ca nu vreau sa il tot deranjez eu. Nu inteleg de ce s-a schimbat asa dintr-o data

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

S-o fi rușinat și el... Așteaptă să dea un semn; abia dacă tace prea mult, trimite-i doar unwinking sau :*

| anonim_4396 explică (pentru mihai69):

Nu ştiu. Chiar nu înțeleg. Eu încă astept. Dacă nu mi va scrie azi înseamnă ca nu mai vrea sa vorbească cu mine

| mihai69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu neapărat - e posibil să fie rușinat, deprimat... de aia ziceam să îi dai tu după o vreme un „bobârnac". Dar nu mai mult, nici mai multe.

| Idontcare69 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el fata in fata, la o cafenea, intr-un mediu linistit. Dar sa fiti amandoi sinceri si sa dati cartile pe fata. In ziua de azi oamenii se despart pentru ca le e mai usor sa ia ceva nou decat sa repare ceva vechi. sad Trebuie sa comunicati extrem de sincer, constant si cu calmitate

| anonim_4396 explică (pentru Idontcare69):

Nu stiu ce sa zic. Încă nu mi-a scris. Eu astept. Si daca nu mi va mai scrie azi eu nu o sa il mai caut