| DeeaEle007 a întrebat:

Dupa cum bine stiti ne-am apucat de bebe, eu iau tratament myo sun plicuri si acid folic din decembrie din data de 7 bun, pe 7 a fost si menstruatia iar ultima pe data de 10 ianuarie care au tinut in jur de 8zile mai mult ca de obicei din data de 15 ianuarie am avut contacte neprotejate pana in prezent. Ce ma nelinisteste este ca pe data de 26 ian am avut o scurgere usor maro, pe 27 un roz pal, 28 la fel, iar 29 cam abundent si rosu pe hartie. A mai patit cineva asa ceva, ce ar putea fi? Stiam ca la ovulatie este posibil o usoara sangerare dar care ar tine cateva ore nu zile. La medic nu am cum sa ajung pana la jumatatea lui februarie. Help sad

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Parerea mea e ca ai avut un avort spontan. Cam asa se manifesta. Nu te panica. Orice femeie are zeci de d'astea de'a lungul vietii. Se intampla atunci cand genetic nu e ceva ok si corpul expulzeaza embrionul in mod natural.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La ovulatie NU sunt sangerari!
Nu stiu unde ai citit asa ceva, dar sangerarile intre menstre nu sunt normale si nici sanataose.
Se poate intampla o mica sangerare de implantare a ovulului fecundat, daca esti gravida deja, dar aceea vine la data cand ar trebui sa-ti vina urmatorul ciclul menstrual.

| sofisis a răspuns:

Posibil sa fii fost sangerarea de nidatie sau sa fii suferit un avort spontan ( daca au fost si cheaguri de sane). Nu stiu pe nimeni care sa sangereze 4 zile la ovulatie...

| DeeaEle007 explică (pentru sofisis):

Pe data de 26 au fost mici mici cheaguri ca si cum prima zi...asta ma intrebam si eu ca nu prea inteleg ce ar putea fi.

| sofisis a răspuns (pentru DeeaEle007):

Parerea mea e ca ai avut un avort spontan. Cam asa se manifesta. Nu te panica. Orice femeie are zeci de d'astea de'a lungul vietii. Se intampla atunci cand genetic nu e ceva ok si corpul expulzeaza embrionul in mod natural.