| AoiChan a întrebat:

E adevarat ca toti oamenii care au fost in Triunghiul Bermudelor au disparut? Si totusi... daca e asa, de ce? Chiar nu inteleg daca puteti sa imi explicati mai pe larg...va dau funda [scuze de categorie] big grin

Răspuns Câştigător
| MissyM a răspuns:

Triunghiul Bermudelor cunoscut și sub numele de "Triunghiul Diavolului", este o zonă aproximativ triunghiulară ca formă, cu cele trei colțuri localizate de Insulele Bermude, Porto Rico și Fort Lauderdale, Florida în Oceanul Atlantic. Există unele speculații cum că în această regiune se întâmplă foarte des fenomene paranormale, cum ar fi: dispariții ale unui număr mare de vase și aparate de zbor, activități paranormale în care legile fizicii sunt date peste cap, puse inclusiv pe seama ființelor extraterestre. Legenda modernă a Triunghiului Bermudelor a apărut curând după ce cinci avioane ale armatei au dispărut într-o misiune de antrenament în timpul unei furtuni puternice în 1945. Cea mai logică explicație pentru această dispariție este aceea că compasul pilotului principal lt. Charles Taylor s-a defectat, de fapt aceasta afirmatie nu este adevarată deoarece nu numai căpitanul Taylor avea compasul defectat ci și copilotul său, iar atunci când turnul de control i-a contactat amandoi au declarat ca busolele "au luat-o razna din bun senin".De-a lungul anilor au apărut zeci de articole, cărți și programe de televiziune promovând misterul Triunghiului Bermudelor.http://www.realitatea.net/......86924.html

15 răspunsuri:
| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Se pare ca si tu te-ai ratacit prin "Triunghiul Bermudelor" al categoriilor.

| DNSK a răspuns:

Nici nasa nu stie, nici cele mai secrete organizatii guvernamentale ale tarilor bine dezvoltate.nu se stie.

| ombladon a răspuns:

Am un pont pentru tine, acum cea mai vizitata catgforie este "adolescenti" nu "dragoste & sex"laughing

| AoiChan explică (pentru ombladon):

Da si?

| ombladon a răspuns (pentru AoiChan):

Degeaba postezi la dragoste si sex

| AoiChan explică (pentru ombladon):

Bine mă rolling on the floor cum zici tu

| ZaineaM a răspuns:

Am o idee! Stii cum facem? Te duci tu acolo si te intorci (sau poate nu) si ne spui si noua ce se intamplawinking

| AoiChan explică (pentru ZaineaM):

Da si ce-ar fi sa te duci tu primul sa ne zici cum a fost si dupa aia vin si eu laughing

| ZaineaM a răspuns (pentru AoiChan):

Nu pot ca am rau de mare,ocean,lac,cada, cana (orice are apa ). Si imi e frica de barci, vapoare etc. De ce nu te duci tu? Te duci tu, si daca te mai intorci sa mor de nu dau o petrecere in cinstea ta.

| AoiChan explică (pentru ZaineaM):

A pai no problem! Nu te duci cu vaporu` sau cu barca laughing te duci cu elicopteru` rolling on the floor

| ZaineaM a răspuns (pentru AoiChan):

Am rau de inaltimi tongue!

| AoiChan explică (pentru ZaineaM):

Las ca iti dau eu o galeata cu tine si sa vezi ce utila e big grin

| ZaineaM a răspuns (pentru AoiChan):

Da ce darnica esti tu tongue

| AoiChan explică (pentru ZaineaM):

Da stiu smug