| GagicaCuPrajiturele a întrebat:

E greu sa va spun, dar eu sunt tare suparata...De ce? Pentru ca o sa imi petrec revelionul ca orice alta zi.Parintii mei au o rezervatie la un restaurant( copiii nu au voie, blah, blah), iar fratele meu merge cu prietenii lui.Eu stau doar cu bunica mea si, categoric, ma plictisesc.Am vrut sa petrec revelionul cu prietenii, dar toti pleaca de acasa.Si cand ma gandesc ca eu ma uit la TV si aia se distreaza de minune imi vine sa plang.Nu e o zi obisnuita, dar trebuie sa accept situatia.Totusi, va cer ajutorul, ce pot face sa ma simt bine ca ceilalti? Sa nu ma plicisesc? Sa fac ceva special, sa ma distrez si eu? Va rog nu dai raspunsuri prostesti! Orice raspuns bun e binevenit si primese si FUNDOI si VOT!
P. S.-v-ati dat seama ca e tarziu, asa ca e URGENT!

Răspuns Câştigător
| AnemonaP a răspuns:

Pune muzica,danseaza poate te distrezi foarte bine cu bunica ta,si eu am o bunica,adica sta la mine in casa:]]locuieste cu noi,si cateodata ma amuz cu ea de nu mai pot,e complicat prin ce treci,este foarte trist ca sa nu ai cu cine petrece revelionul,adica eu mereu mi l-am petrecut cu rudele,parintii mei si unghi,matusi, etc,nu sun to fire plictisitoare sa imi petrec revelionul acasa,imi place multtt distrez la maxim cu de toate,dar imi place acasa,si este tragic sa aud pe cineva in situatia asta,am ramas uimita cand o prietena mi-a spus ca ea isi petrece revelionul acasa cu parintii ei la televizor desfacand portocale,si daca iti vine sa crezi,este o coincidenta uimitoare,sper sa ma crezi ca parintii ei pleaca de acasa, si o lasa acasa cu bunica ei, ma rog mai are si 2 pisici laughing eu o sa am multi invitati si mama mea nu ma lasa sa o invit,poate va fi de acord,este in aceeasi situatie cu tine, sta acasa cu bunica ei, dar poate amandoua va veti distra
bafta kiss

| GagicaCuPrajiturele explică (pentru AnemonaP):

Mulumesc! Daca vrei putem fi prietene!

13 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Cheama o verisoara la tine, puteti urmari filme, sa dansati ascultati muzica etc. Daca nu ai pe cine chema, iti poti petrece seara urmarind niste filme, de care vrei tu, iti vor distrage atentia. cumpara ceva reviste, cool girl, bravo girl, bravo, sau ce iti mai place tie sa le citesti, filmeaza-te cu webul si fa niste faze amuzante. si incearca sa indeplinesti niste superstitii de revelion, sa ai pe tine ceva rosu, sau mai situ eu ce, asa ca sa treaca timpul, sau fa niste felicitari caci acum este 16 ianuarie si ar fi frumos sa le dai felicitari colegilor in care sa le scrii cat de mult au insemnat ei pentru tine, sau poti sa le faci niste cadouri manuale, iti vor lua ceva timp. Sper ca aceste sfaturi sa te ajute:*
Si sa ai parte de tot ceea ce iti doresti!

| pasta a răspuns (pentru ascovit):

Undesa mai gaseasca reviste la ora asta?

| pasta a răspuns (pentru pasta):

Ma scuzi, nu am fost atenta

| UbexFlo a răspuns:

Doamne, cum sa va lase parintii singuri de revelion? Scuze da` asta se numeste nesimtire si lipsa de interes pentru proprii copii.Revenind la subiect, da muzica la maxim, o sa te plictisesti repede de ascultat si o sa obosesti de plictiseala.In maxim 2 ore adormi.

| AnemonaP a răspuns:

Pune muzica,danseaza poate te distrezi foarte bine cu bunica ta,si eu am o bunica,adica sta la mine in casa:]]locuieste cu noi,si cateodata ma amuz cu ea de nu mai pot,e complicat prin ce treci,este foarte trist ca sa nu ai cu cine petrece revelionul,adica eu mereu mi l-am petrecut cu rudele,parintii mei si unghi,matusi, etc,nu sun to fire plictisitoare sa imi petrec revelionul acasa,imi place multtt distrez la maxim cu de toate,dar imi place acasa,si este tragic sa aud pe cineva in situatia asta,am ramas uimita cand o prietena mi-a spus ca ea isi petrece revelionul acasa cu parintii ei la televizor desfacand portocale,si daca iti vine sa crezi,este o coincidenta uimitoare,sper sa ma crezi ca parintii ei pleaca de acasa, si o lasa acasa cu bunica ei, ma rog mai are si 2 pisici laughing eu o sa am multi invitati si mama mea nu ma lasa sa o invit,poate va fi de acord,este in aceeasi situatie cu tine, sta acasa cu bunica ei, dar poate amandoua va veti distra
bafta kiss

| remus a răspuns:

Ramai cu bunica ta, o sa faci cel mai frumos revelion, va doresc La multi ani!

| andreea_4761 a răspuns:

Stai la oras? ai macar peste 14 ani? daca da ia-o pe bunica de mane si du-te intr-un club:d sau fara bunica ca poate incepe sa se plictiseasca si e si zgomot mult no sa reziste oricum bunica ta nu o sa reziste toata noapte. daca nu stai la oras,poti sta pe ulitele satului,probabil o sa se adune copii,oameni, eu stiu, sau spune-le parintilor tai ca nu vrei sa stai singura cu bunica sa te duca si pe tine undeva la vreo ruda care face revelionul frumos sau sa te ia fratele cu el(desii stiu ca nu o sa vrea) succes:* si la multi ani>big grin

| Andreea19Alina a răspuns:

Hmmm la mine e cam aceeasi problema.parintii pleaca la niste vecini iar eu raman cu fratele meu acasa.Cred ca o sa dau drumu la muzica,o sa deschid leptopul, o sa ma uit la altii cum se distreaza, in timp ce eu ma plictisesc.pfff.Sau o sa imi sun prietenii si o sa vorbesc moool cu ei.nu prea ai ce face sa stii, dar sa fii sigura ca nu esti singura care se plictiseste!

| TeKs2911 a răspuns:

Pai...eu as da muzica la maxim si as bea bere si sampanie.big grin

| GagicaCuPrajiturele explică (pentru TeKs2911):

Nu imi place alcoolul. happy

| klumea a răspuns:

Sincer nu ai ce face decat sa te imbeti sa iesi pe afara si sa te uiti la artficii dar niciodata nu stii ce-ti rezerva destinu poate o sa te distrezi de minune