| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare... Eu am 12 ani jumate si e vorba despre revelion. Eu as vrea sa petrec revelionul cu o gasca de prieteni pentru ca nu prea am ce sa fac de revelion cu parintii. Parintii de obicei petrec cu prietenii sau rudele si eu chiar nu am ce face. Fratele meu nu mai sta acasa de revelion si na...Voi ce parere aveti? O data mama mi-a spus: "Faci revelionul cu vreo prietena ceva?". Mi se pare ca sunt mult prea mica sa fac revelionul cu prietenii dar pe de alta parte chiar imi doresc asta foarte mult, parintii cred ca m-ar lasa dar nu stiu sigur

5 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Nu stiu ce fel de persoana esti, dar sa nu prea fie fete pe acolo este ciudat.

| Andreeush a răspuns:

La vârsta ta ar trebui să stai cu părinții, nu e bine să umbli singură.

| Bizon95 a răspuns:

Depinde de gasca de prieteni SI unde se face revelionul
daca va strangeti la cineva acasa unde parintii respectivului vor avea grija de voi, atunci da... eventual chiar la tine acasa si parintii tai sa aiba grija de tot grupul

deci, daca parintii au incredere unde sunteti si ce faceti, atunci nu ar fi nici o problemawinking

| gemeni6226 a răspuns:

Ai dreptate esti prea mica sa ramai singura in locuinta daca ai avea veri sau verisoare sau o gasca cu care sa te lase linistiti parintii ar fi altceva.Eu la 12 ani si chiar pana dupa 18 mi-am petrecut revelionul cu parintii, copiii mei idem cu noi pana la varsta de 18 ani cand deja aveu si ei gasca lor (de incredere in acord cu parerea noastra a parintilor) si le petreceau cu ei.

| Osneros a răspuns:

Depinde ce planuiesti sa faci si cu cine. Daca vrei sa mergi cu oameni care trag linii la varsta ta, mai bine stai cu parintii.