| andreighiorge4900 a întrebat:

Buna, e normal ca la 17 ani sa ai penisul de 13 centimetri in erectie?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Formularea intrebarii tale este complet incorecta in privinta folosirii termenilor de a fi ''normala sau anormala'' lungimea penisului tau raportat la varsta ta. Dimensiunile finale ale penisului (lungime - grosime) sunt ''programate'' genetic si sunt conforme cu informatia genetica inscrisa in cromozomii care formeaza ADN-ul fiecarui barbat. Conform statisticilor lungimea medie a penisulul barbatilor romani maturi si activi sexual este de 12.73 cm. De asemenea adancimea medie a vaginului in cazul femeilor mature se situeaza intre 9 si 11 cm. In concluzie se poate aprecia ca vei reusi sa satisfaci sexual 8 femei din 10. Asa ca nu trebuie sa fii prea ingrijorat in aceasta privinta. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este normal sa-l ai si de 10 cm, daca atat ai mostenit tu de la tatal tau!
Fiecare ce mosteneste, aia are!
Este cam micut la 13 cm, dar tot nu ai ce-i face, ca si-a incheiat cresterea la 16 ani si cu el ramai asa, pana la moarte.

| Emilian65 a răspuns:

Da este normal.

| 94Lucifer94 a răspuns:

Cam mic, dar aici e vorba de pretentia fetelor care se uită prea mult la filme. E normal dar poate unele fete vor ceva mai special. In medie fetele care le-am intrebat vor cam 15 16 cm.