| dariaelena a întrebat:

E o situatie mai ciudata si am nevoie de niste sfaturi..Acum o saptamana prietena mea mi-a facut cunostinta cu un baiat.Am fost de acord sa iesim si sa il cunosc, mi-a placut de el pentru ca este un baiat matur care stie ce vrea.Dar eu nu am m-ai avut de mult o relatie si a cam inceput sa ma sufoce tot timpul ma suna, imi da mesaje..Stiu o sa ziceti ca sunt nebuna pentru ca baiatul se poarta frumos si eu nu apreciez..Nu e vorba de asta,imi place ca e atent, doar ca pur si simplu simt ca ma sufoca nu am si eu spatiul meu.un exemplu aveam de scris si el din 5 in 5 minte imi trimitea mesaje, ma suna...

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Pai si tie nu iti e greu asa? Mai bine tai raul de la radacina. Intr-o relatie trebuie sa le fie tuturor celor implicati. Sunteti oricum la inceput, inca va cunoasteti si va invatati. Explica-i ce te deranjeaza, poate nu isi da seama ca e enervant ce face. Daca ii vei spune ca e sufocant poate se va supara, dar poate isi va da seama ca greseste si de dragul tau se va controla. Comunicarea e intotdeauna cheia happy Bafta! happy

13 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Cel m ai bine spune i ca te deranjeaza acest comportament al lui, te simti mereu controlată de el, nu esti deloc nebună, ai nevoie de intimitate nu sa te "asasineze" el cu mesaje nonstop. ce vârstă ai tu? dar el? mersi mult.

| Emilian65 a răspuns:

Cand ai treaba spune-i ca-i raspunzi mai tarziu la mesaj. In felul acesta el va intelege si asteapta mesajul de la tine.

| Oana92 a răspuns:

Spune-i si lui asta! Poate nu stie cum sa iti atraga impresia si crede ca asa va reusi sau poate asta e stilul lui. In orice caz, daca de acum e asa insistent, iti dai seama cum se va comporta daca veti avea o relatie?

| dariaelena explică (pentru Oana92):

Suntem intr-o relatie, tocmai asta e problema si de aia imi e asa greu sa-i spun ca ma sufoca...

| Oana92 a răspuns (pentru dariaelena):

Pai si tie nu iti e greu asa? Mai bine tai raul de la radacina. Intr-o relatie trebuie sa le fie tuturor celor implicati. Sunteti oricum la inceput, inca va cunoasteti si va invatati. Explica-i ce te deranjeaza, poate nu isi da seama ca e enervant ce face. Daca ii vei spune ca e sufocant poate se va supara, dar poate isi va da seama ca greseste si de dragul tau se va controla. Comunicarea e intotdeauna cheia happy Bafta! happy

| Lawliet14 a răspuns:

Eu zic sa-l lasi pentru ca d-aia m-a lasat si pe mine una candva (daca nu m-a mintit si era alt motiv) iar acum e nefericita!

Daca te sufoca, spune-i! Sunt curios daca mai si vrei sa fii cu el.

| dariaelena explică (pentru Lawliet14):

Ideea e ca simt ca nu am spatiu meu... Vreau si eu sa am liber, nu sa stau tot timpul sa vorbesc cu el..normal ca vreau sa fiu cu el, dar mi-as dori sa nu ma mai sufoce asa

| Lawliet14 a răspuns (pentru dariaelena):

Atunci e bine sa comunicati. Vezi totusi cum ii spui ca sa nu inteleaga altceva!

| dariaelena explică (pentru Lawliet14):

Nu prea stiu cum sa-i zic.M-am gandit toata ziua, dar nu stiu.

| DeathOfDreams a răspuns:

Comunică-i nemulțumirea ta.
Spune-i că ai nevoie de spațiu', iar dacă e atât de matur, va înțelege și-ți va da spațiul de care vei avea nevoie.

| Eduard196 a răspuns:

Spune-i asta direct sau cere-i prietenei tale sa ii spuna

| ἶῆfἶῆἶƮყ a răspuns:

Pai zi-i sa te inteleaga...

| cristi10grei a răspuns:

Tare asta sincer

| ALLiNNaMiRRaBella a răspuns:

Așa sunt băieții.
PROȘTI.

Nu ai motiv să te îngrijorezi.