| Cllybb a întrebat:

E posibil sa ai simtomele sarcinii dupa doar 2 zile de la contactul sexual? Am avut contact neprotejat in perioada mea fertila, iar la doua zile dupa am avut greturi, dureri abdominale, mirosurile intensificate, ameteli...

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Semnele unei eventuale sarcini nu apar/nu se manifesta imediat in primele 2-3 zile, cel mai devreme pot sa apara eventual dupa 5-6 saptamani de la nidatie. Starile deosebite, de rau amintite pot fi doar de natura medicala sau ca urmare a unei indigestii. Daca se senzatiile si starile amintite se manifesta si in zilele urmatoare ar fi indicat sa fii consultata de medicul de familie. Multa sanatate.

| neutrino a răspuns:

Asa ceva nu este posibil, dar asta nu inlatura si posibilitatea de a fi gravida.

| Emilian65 a răspuns:

Simptomele sarcinii nu apar asa de repede. Probabil ca aceste fenomene pe care le-ai avut tu, sunt ca o reactie a organismului tau in urma contactului sexual neprotejat pe care l-ai avut.

| Oana92 a răspuns:

Nu, nu e posibil sa ai simptome de sarcina dupa doua zile. Totul e doar in mintea ta! Asta nu inseamna ca nu ai ramas insarcinata, ci ca simptomele descrise de tine nu sunt de sarcina.