| anonim_4396 a întrebat:

e posibil sa raman insarcinata fara sa am simptome? si totusi am avut ciclu... numai ca acum mi-a intarziat 2 saptamana si parca creste burta sad ultimul contact l`am avut in iulie...

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

60% din femei nu au nici un simptom in primul trimestru de sarcina. daca menstruatia a fost regulata si perfect normala, e putin probabil sa fii insarcinata. Un test de sarcina si un consult ginecologic te vor ajuta.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Da, poti fi insarcinata fara simptome. aceste simptome pot aparea si mai tarziu nu neaparat la inceput. acum depinde daca contactul sexual a fost protejat daca a fost atunci nu ai de ce sa-ti faci griji. daca nu, atunci fa-ti un test de sarcina.

| Crisu_7532 a răspuns:

Un procent destul de scazut de femei continua sa aiba menstruatie chiar si in primele cateva luni de sarcina. asa ca este posibil sa fii ramas insarcinata daca ai avut un contact sexual neprotejat. cum au spus si ceilalti, ideal ar fi sa-ti faci un test de sarcina. totusi... spui ca ai avut contact in iulie.suntem in octombrie.calculeaza exact cate saptamani au trecut de cand ai avut contact sexual pentru a stii daca ai depasit sau nu cele 12 saptamani recomandate pentru a rezolva problema in cazul in care nu vrei sa pastrezi copilul. si presupun ca nu vrei pentru ca dupa modul in care ai abordat problema imi dai de inteles ca esti destul de mica de varsta.

| Anakatsu a răspuns:

Daca nu ai manca la kFC in fiecare zii probabil ca nu ar mai creste burta sad

| SABINA_4761 a răspuns:

Daca iti creste burtica asta nu inseamna ca trebuie neaparat sa fii gravida! ca sa te poti convinge ia-ti un test de sarcina si poti sta fara griji! iar burtica se mai poate umfla si din cauza mancarurilor sau lichidelor consumate tongue

| SABINA_4761 a răspuns:

Daca iti creste burtica asta nu inseamna ca trebuie neaparat sa fii gravida! ca sa te poti convinge ia-ti un test de sarcina si poti sta fara griji! iar burtica se mai poate umfla si din cauza mancarurilor sau lichidelor consumate tongue. cat despre ciclu poate fi doar o dereglare hormonala, iar pentru asta poti sa consulti medicul ginecolog big grin