| byapiki a întrebat:

Este normal ca sperma sa aiba miros? Va rog, este important.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sprma proaspat produsa si ejaculata nu prezinta niciun miros. Sperma are in mod normal un gust sarat deoarece contine multe substante organice preluate din hrana absorbita de organism, cum ar fi saruri si acizi organici, ce dau spermei un gust mai mult sau mai putin sarat.Are acelasi nivel de proteine ca şi un ou fiert, este o sursa importantă de vitamina C, calciu şi alte 30 de substanţe nutritive. Deci, putem considera lichidul seminal un supliment alimentar natural, care, potrivit studiilor, poate ajuta la pastrarea elasticitaţii pielii si la prevenirea aparitiei ridurilor.

| corbulalbrosu a răspuns:

Inseamna ca trebuie sa invete dublu? laughing Greu dar nu imposibil.

| Xpressurself a răspuns:

Da, in ambele cazuri exista mirosuri specifice. daca esti fata si vorbesti despre secretiile vaginale, acestea au un miros specific, sperma la fel, are un miros aparte. insa nu este urat mirositor. daca crezi ca ceva nu este in regula consulta un specialist.

| byapiki explică:

Atunci reformulez. Atunci cand ma ud simt un miros. Este normal?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru byapiki):

Esti fata sau baiat? Mi-am imaginat ca discut cu o fata.