| DeliaaIspas a întrebat:

Este normal să fiu geloasă dacă iubitul meu dă like-uri altor fete pe Facebook? Pe lângă asta, dă destul de des cereri de prietenie la fete pe care zice el, că le cunoaște laughing gen vecine sau de exemplu a dat unei fete care lucreaza la o terasă unde mai iese el de obicei sau prietene de ale altor prieteni/prietene de ale lui...

Țin să menționez că eu NU dau like-uri altor băieți, iar cereri nici atât.

I-am spus că mă deranjează oarecum și a zis că nu o să mai dea dar tot a dat(si like uri si cereri) spunând că e doar un like și dă cui cunoaște și că nu i se pare asta un motiv pentru care ar trebui să fiu geloasă... însă eu nu știu ce să zic.

Aș vrea să trec cu vederea peste chestiile astea și să nu mă mai deranjeze, pentru că uneori mă enervează persoana mea în astfel de momente... dar aș vrea să știu ce motiv stă în spatele interesului său față de alte fete? Oare nu vrea să iși piardă "legăturile" si lasă câte o "portiță" în caz că nu va merge cu mine?

Știu că poate par paranoică dar nu vreau să fiu mințită, gen să mi se ascundă lucruri pentru că eu investesc sentimente în relație și simt că și el mă iubește dar unele lucruri mă fac să îmi pun întrebări. Avem 5 luni impreuna.

Nu prea am experiență in relatii asa ca sunt atenta (poate uneori prea atenta) la orice gest, cuvant, pentru ca nu vreau sa fiu bătaia de joc a nimănui.

Aștept cât mai multe păreri și vă mulțumesc tuturor!

Răspuns Câştigător
| Ale5184 a răspuns:

Din propria experienta iti spun, nu e un lucru bun. Una e sa dai likeuri la cunoscuti si cateva cereri, alta e sa faca asta de foarte multe ori. Vezi si tu, daca pana acum le dadea likeuri, e normal. Daca doar ce le-a bagat la prieteni si continua sa le umple de likeuri, atunci nu e. Si eu am crezut ca sunt paranoia desi nu eram. Si likeurile alea, se dau intr-o anumita masura cand esti intr-o relatie, nu umplii feedul de likeuri.
Si eu am incercat sa ii explic ca nu imi convine si ca mi se pare iesit din comun si a spus ca sunt nebuna, obsedata, ca mai apoi sa vad ca iesea cu majoritatea fetelor carora le daduse like.
Ar trebui sa ai o doza de incredere in el totusi, dar nu foarte mare. Cunosc persoane care au iubita de cativa ani ( nu vorbim de luni) si continua sa imi umple bara de notificari si sa imi scrie una si alta. Ai grija. La prima abatere serioasa, bye.

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Te simti in nesiguranță asa ca răspunzi in acest mod, daca e normal, pai da normal sa credem ca suntem in siguranta, nu ai incredere in el, probabil din cauza unor complexe simti astfel de frustrari

| relian a răspuns:

Tu esti fata cu botu de ratusca parca laughing ce sa zic,da si el cui poate daca tu nu-i dai nimic laughing
Parca vad ca o sa ramai doara cu ratusca laughing ala omu doara nu sta pe uscat,poate ca nu prea esti buna,altfel nu vad de cineva ar baga in seama alte fete.
Nu ai spus cati ani ai,ce faceti, adica daca faceti sex, daca doara va pupati etc. Poate ca ai tu buze carnoase, bot de ratusca cum zic unia, dar daca nu stii sa le folosesti tot degeba le ai laughing

In mod normal un baiat nu trebuie sa se mai bage in seama cu alte fete, daca are deja una.Deci ceva nu-i place la tine, sta cu tine ca nu vrea singur, asta pana cand ii cade alta mai buna laughing

| Andreeush a răspuns:

Eu zic că exagerezi, sunt doar niște like-uri.

| Sofer a răspuns:

Le da like in semn de apreciere.

| ywar a răspuns:

La voi dragostea se masoara in cate like-uri luati sau nu luati... Sunteti penibili, dar asta o stiam deja. Nu meritati nimic. Cu botu' ala de rata lovita in mecla sigur gasesti tu altul.
Hai ca e usor.
Reveniti-va ca sunteti bocna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Poate ca nu ar trebui sa-ti faci griji atata timp cat el nu vorbeste cu acele fete. Un simplu like nu inseamna ca le vrea pentru el. Daca vorbea cu ele si le dadea si like trebuia sa-ti faci griji. Stai linistita daca te iubeste va fi numai cu tine, daca te minte inseamna ca meriti ceva mai bun!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.E anormal si să știi cui da like pe Fb.

| GouDidodino a răspuns:

Nu este normal

| llleo a răspuns:

Ești cam meticuloasă, Delia. Din moment ce nu cunosc persoana respectivă, e ceva mai greu de dat cu părerea. Mie, personal, mi se pare perfect normal să dea like-uri și altor fete. Chiar și cereri. E ceva normal. Dar depinde de om și de intențiile lui.
Tu îl cunoști, Delia. Tu ești în măsură să crezi ceva. Dacă există acel ceva, desigur.
Normal și omenesc, repet, e ceva normal. Atâta timp cât nu intenționează nimic neplăcut pentru. relația voastră. Vorbește cu el cât mai deschis și spune-i ce te macină. Aici, cu toții ne dăm cu părerea. Cine știe ce prostii îți băgăm în cap, și faci alte prostii. Sunt doar supoziții. Mai bine evităm astfel de întâmplări. Vorbește cu el, Delia. Dacă cumva îl "miroși", sănătate! Tu decizi. Sper că m-ai înțeles.
Spor.

| Ralena a răspuns:

Daca reliatia voastra ar fi una matura, tu nici nu ai sti ce const de Facebook are el happy. Imaturitatea in relatie este la tine, in acest caz. Posibil si la el, dar el nu a scris aici, asa ca nu imi dau cu parerea. Urmarirul, geloziile, posesivitatea, sunt toxice in relatie si doar sufoca. "Daca te iubeste, este gelos" nu va spune nimeni, niciodata, intr-o relatie adevarata, matura, de durata, pe viata, netoxica.

| cristian200313 a răspuns:

Deci, spune-i ca va întâlniți în fata în fata si spune-i sincer ce te deranjează, ca pe messenger, nu merge asa, si daca da continuu like, cel mai bine este sa afli de ce da like-uri.
Este normal sa fii geloasă... Dacă mai face asa, poti da si tu like-uri la baietii.
Sanatate.

| idkkkkkk a răspuns:

Nu mi se pare normal.E clar ca pe langa aceste like uri mai sunt ai alte chestii.

| Săpăligă2002 a răspuns:

Facebookul trebuie să fie abolit din totdeauna că deja a *** milioane de vieții a oamenilor.
Facebookul nu e loc de prietenii nici cu milioane de cunostiințe.
Fute-mi-aș penisul meu pe rețeaua aia scârboasă.

| SuntIonutPwp a răspuns:

E normal sa fii geloasa, adica parerea mea ca baiat, sa dai cerere unei chelnerite care lucreaza la terasa unde te duci tu nu mi se pare ok.