| lostinparadise a întrebat:

Este normal să fiu geloasă, dacă prietenul meu dă like-uri altor fete?
Țin să menționez că eu nu dau like-uri (bineînțeles că nu i-aș putea cere asta laughing nu pot să-i impun chestii, pentru că nu am niciun drept).
Vreau doar să spun că mă deranjează oarecum să văd că îi dă like-uri fostei sau altor fete pe care probabil nu le cunoaște.
Mi-a spus că el a vorbit cu toate persoanele din lista lui de prieteni, dar a mai adăugat niște fete pe parcurs și acum ce ar trebui să-i spun: "știi... îți mai amintești când îmi spuneai că tu ai vorbit cu toatel persoanele din listă?". Evident că nu o să fac asta.
Mi-a apărut odată când s-a împrietenit cu o tipă și i-am arătat, însă doar a râs, nimic mai mult.
Și tot așa, mai spunea că "de ce să accept cereri de la persoane pe care nu le cunosc"... ok... să înțeleg că o cunoșteai laughing)
Aș vrea să trec cu vederea peste chestiile astea și să nu mă mai deranjeze, pentru că uneori mă enervează persoana mea în astfel de momente...
Dar dacă trec așa cu vederea e ceva de genul "nu-ți pasă" și dacă mă deranjează... nici așa nu e bine.
Sau e online, îi dau mesaj și răspunde abia peste câteva minute, iar dacă i-ar da altă fată mesaj, imediat ar răspunde. Asta chiar e deranjant... Uneori mă simt neglijată.
Ar mai fi multe de spus, însă mă opresc aici.

2 răspunsuri:
| ambicio a răspuns:

Ai încredere în tine, nu e normal să fii geloasă. Faptul că te-a ales pe tine și nu pe celelalte e o chestie la care ar trebui să te gândești.
Gelozia se naște din lipsă de încredere în propria persoană și nu din iubire, de asemenea gelozia e o boală grea.

| lostinparadise explică (pentru ambicio):

Da, știu asta. Însă uneori se comportă ciudat și nu reacționez așa fără să am motive.