| anonim_4396 a întrebat:

Eu am avut doua menstruații care au venit la data calculata si un test de sarcina negativ. Poate fi vorba de o sarcina? El nu si-a dat drumul in mine si am facut si protejat. In cel mai rau caz sa fie lichid preejaculator si sa se fi spart prezervativul, deși nu cred ca s-a întâmplat asta

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Cum ti-ai si putea macar inchipui ca ar fi posibil ca in conditiile descrise, adica dupa producerea a 2 menstruatii NORMALE sa se fi putut forma si sa existe in acest moment o sarcina. Trebuie sa stii ca o sarcina NU se poate forma, oricand, oricum si in orice conditii. O SARCINA s-ar fi putut forma/naste/lua fiinta NUMAI/DOAR daca SPERMA (si nu LICHIDUL PREEJACULATOR) ar fi ajuns in vagin, INDIFERENT prin ce mod, deci nu doar prin contact sexual ci si prin masturbare si in orice cantitate. Insa pentru a se putea naste/forma o sarcina sperma trebuie in mod obligatoriu sa ajunga in vagin intr-una sau in toate cele 4-5 zile ale PERIOADEI FERTILE + ziua OVULATIEI. In cazul in care joaca/sexul/masturbarea este practicata in orice alta zi, adica in afara celor 4-5 zile fertile ale ciclului menstrual, sau in zilele menstruatiei, formarea unei sarcini devine IMPOSIBILA chiar si in cazul in care SPERMA ajunge in vagin. Fiindca dupa acea joaca s-au produs 2 menstruatii la termen si cu desfasurarea NORMALA, se poate considera fara teama de a gresi ca formarea unei sarcini ori ca una ipotetica sa existe in conditiile prezentate este 100% IMPOSIBILA. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu,nu poate fi menstra si sa fi gravida

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, daca ciclul a venit la data programata si toate partidele sexual au fost protejate, nu este risc de sarcina.

| Emilian65 a răspuns:

Nu poti fi gravida.

| DaniTDCI a răspuns:

Daca ti-a iesit negativ. ai de **** mea ce intrebare