| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Am si eu o nelamurire.
Nu vreau sa ma speriati, pentru ca sunt destul speriata si stresata.
Am avut primul contact sexual pe 19 martie( o data protejat, a doua oara neprotejat). Fiind speriata ca poate a ejaculat in mine(dar el a zis ca nu) eu tot am luat pilula de a doua zi, pentru ca eram stresata.
Pe 25 martie am avut niste scurgeri(au fost din cauza pastilei) si pe 5 aprilie aprilie mi-a venit stopul normal, ce m-a tinut 4-5 zile.
Pe 26 aprilie am facut un test de sarcina, a iesit negativ, iar pe 4 mai am facut iar un test se sarcina si a iesit si el negativ.
Stopul trebuia sa-mi vina pe 5 mai si n a venit...sunt stresata, oare am patit ceva? Adica e vorba despre o sarcina? Va rog mult sa nu ma speriati...

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici nu mai vine menstra cand vrei tu, pentru ca acum experimentezi efectele secunadre ale bombei hormonale si nici un ciclu, ovulatie si perioada fertila nu mai pot veni ca inainte fiindca acum ai efecte secundare ep urmatoarele 6-12 luni.
De azi inainte, doar prezrevativ poti folosii la sex, fiindca ovulatais e poate produce oricand, fara ca cineva sa mai fie capabils a ti-o calculeze!

In orice caz, voiam sa-ti spun ca ai fii putut ramane insarcinata cu prima partida protejata si a doua neprotejata, asta fiind greseala fatala pe care o fac toti incepatorii, desii nu ejaculeaza in tine, ei au deja sperma pe teava de la prima partida sexuala, sperma care se scurge involuntar in vaginul tau in primele secunde cat este reintrodus, iar daca esti in perioada fertila, ramai gravida imediat.
Chiar nu a avut inca 2 lei sa cumpere 2 prezervative? De ce faceti sex neprotejat?
De ce accepti sa faci sex, batandu-ti joc de sanatatea ta cu aceste bombe hormonale, care pot produce noduli, chisturi ovariene, tumori si chiar cancere?

| Anonimous023 a răspuns (pentru Violleta2022):

Buna! Putem vorbi in privat?

| VoidEternal a răspuns:

Efectele pastilei.

| Crackman a răspuns:

Te ai rup cu pastila aia hormonal

| gogugogugogu a răspuns:

Nu e sarcina, e dereglare hormonala provocata de pastila de urgenta.

| AloeVeraReceSiFornetiCuGem a răspuns:

De la pastila de a doua zi este așa.

| orailibrail a răspuns:

SSI liniștită nu ești.
Însă e fff posibil sa fi rămas unfertila de la Pipula

| Bogdanel27 a răspuns:

De la pastilă

| SpadaCraiovei a răspuns:

Ai copii in tine fa