| Cristina2011 a întrebat:

Buna:* eu am un prieten de 2 ani de zile, dar mie imi sta gandul intotdeauna la fostul meu prieten, si, si el imi da de inteles ca ma place sa ca vrea sa fim din nou impreuna. M-a chemat la o cabana, ma cheama la el la lucru la cafea. Vorbim la telefon.Nu stiu ce sa fac deoarece am avut multe certuri cu prietenul meu din cauza fostului si mi-e greu sa-i zic ca vreau sa ne despartim ca sa fiu cu fostul. Va rog ajutati-ma cryingcrying il iubesc pe fostul ENORM

7 răspunsuri:
| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Pai daca tu nu tii absolut deloc la fostul vorbeste cu el si explica-i asta. Adica daca il iubesti pe altul, de ce stai cu el? Ca asa va faceti rau la amandoi, nimeni nu castiga nimic din asta. Si totusi gandeste-te putin de ce te-ai despartit atunci de fostul? Oare nu s-ar intampla la fel daca i-ai mai da o sansa? Sau, ma rog, poate ca v-ati maturizat amandoi, si acum ar merge. Si totusi... o relatie de doi ani e ceva. Eu cred ca actualul chiar te iubeste daca ai stat doi ani cu el si e posibil ca fostul sa te vrea inapoi doar pentru o luna-doua, si apoi? Eu zic sa te gandesti bine inainte sa faci prostia sa te desparti de actualul. Daca totusi nu poti trai fara fostul, asuma-ti riscul ca relatia voastra ar putea sa nu mearga si tu i-ai putea pierde pe amandoi. Doar tu stii cel mai bine ce ar trebui sa faci, si ce-ti doresti. Asculta-ti inima, dar gandeste putin si cu capul.

| Ririru a răspuns:

Cati ani ai?
Cum ai putut sta cu altul 2 ani de zile, fara sa simti nimic pentru el? straight face.

Asta e: bataie de joc. Scuza-ma, dar asta cred.

Mai bine esti sincera cu el, il va durea, dar va intelege intr-un final ca nu are ce sa faca, daca tu iubesti pe altcineva.

Vorbeste cu el, nu`ti fie frica.Lucrurile astea se mai intampla. Desi e foarte aiurea ca ai stat 2 ani cu el, gandindu`te la celalat. Dar mai bine fii sincera cu el.

| BlancaFantasma a răspuns:

Cum sa stai doi ani cu un baiat pe care nu il iubesti?! nu`ti dai seama ca ii faci rau? si nu doar lui, iti vei face rau si tie. ce rost a avut sa stai 2 ani cu un baiat daca iti placea de altul?oh go on

| AndaWest a răspuns:

Dapai de ce dumnezeu cu mila ai stat 2 ani, o viata de om cu ala fara sa tii la el? mai bine stateai singura parerea mea.frumos il iei pe actualul tau prieten deoparte si-i spui ca intre voi nu mai merge si gata

| many_9557 a răspuns:

Treci prin aceiasi chestie ca si mine, faptul ca vorbesti cu fostul mereu te pune mereu sa pui in balanta orce lucru facut cu actualul, e foarte greu pentru. ca prima dragoste nu o poti uita niciodataorcat de fericit te-ai simti. un gand spre el te face sa dobori orce ai creeat pana acum sa dai totul. e foarte greu sa te despartii si de cel actual. eu zic asa lasa un timp sa mai treaca si vezi ce se intmapla pentru. ca daca faci ceva brusc o sa suporti toate cosecintele creeate ori care ar fi ele.fi sigura de ce faci daca stii ca fostul te iubeste du-te la el ...pentru ca alergand dupa 2 iepuri poti pierde pe amundoi. te poppp

| victoriapapi a răspuns:

Parerea mea,,, ciorba reincalzita nu mai este la fel de buna.,,,,.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te intoarce la fostul, ciorba incalzita nu mai are acelasi gust bun. poate o face sa demonstreze ca face c vrea el cu tine, dar t nu fi slaba in fata lui.iti sp din ezperienta personala.