| laviniabeluska11 a întrebat:

Nu mai suport certurile cu al meu si totuși nu pot sa iau decizia de a ne desparți. Eu mă supăr repede pe el, sunt irascibila si el mă ignoră si așteapta sa ma calmez. Ne certăm din cauza surorii si careia mereu îi tine parte si eu ma enervez si fac ca toate alea. Îl înjur si ma port urât cu el. I-am zis sa ne despărțim si nu vrea sa accepte ideea. Ce să fac?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e dupa el te desparti pleci la mata mare sau la mama originala si incepi viata din nou. In caz ca nu scapi de sorasa

| Andreeush a răspuns:

De ce vrei să stai cu cineva care nu îți ia apărarea?
Dacă îi ia partea surorii atunci să rămână cu ea.
Cât o să mai poți îndura certurile?

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Salutare.
Am observat după întrebările de aici că aveți o relație lungă, dar în care și-a băgat „nasul" sora lui.
Cel mai indicat cred că ar fi ori să vă mutați unde să nu fie sora lui, ori să discutați și s-o facă să tacă, ori vă despărțiți.
A, acum am citit mai bine.
Nu vrea să accepte?
Dar nu poate să țină o femeie lângă el în condițiile astea!
Relația trebuie să fie liniștită! Adică să nu-și bage cineva „nasul unde nu-i fierbe oala".
Sora lui are iubit?
I-ai putea face și tu asta ei.
Îmi imaginez că-i greu cu femeia asta!
Dar trebuie să dispară cumva, ori vă despărțiți voi!
N-ar fi așa de indicat să-ți pierzi vremea c-o femeie care are de gând să vă distrugă relația.
Dacă nu acceptă „iubitul", atunci ar trebui planificată o „vacanță" cu prietenii.
De ce am pus în ghilimele?
Deoarece în această „vacanță", ți-ai putea găsi un apartament în altă parte dacă locuiți împreună, sau mutarea ta la părinți.
Când ar vedea că nu te întorci, posibil și-ar da seama c-a greșit.
Încearcă să-l elimini din viața ta după „vacanța" asta.
Blochează-l în toate locurile posibile/pe toate rețelele sociale și elimină-i numărul. Dacă-l vei elimina, vei uita de el. Poate o să-ți refaci viața-n timpul ăsta ș-o să uiți de el.
Asta e. Ori una, ori alta!
Sănătate și noroc!

Răspuns utilizator avertizat
| copac1234 a răspuns:

Incearca sa o ignori pe sora lui pasiv ca sa nu-si dea seamasi dupa aia incearca sa repari sticaciunile. mult noroc!