| Iasmi99 a întrebat:

Buna!
Eu cu iubitul meu suntem impreuna de 7 luni..Eu am 16 ani el 18.Eu sunt virgina el nu..Si de curand m-a intrebat daca vrea sa o facem si i-am zis ca nu sunt pregatita si a zis bine..Pana acum am facut petting de cateva ori love struck...Dar a mai insistat cu intrebarea si mi-e frica sa nu il pierd daca nu o voi face sad
Ce sa fac?
funditaaa love struck love struck love struck

26 răspunsuri:
| SociallyDepressed a răspuns:

Te rog, nu face asa doar de dragul lui. Aşeapta măcar până la 17 ani jumătate. După aceea fă-o doar dacă eşti foarte sigură de asta! Nu pentru că prietenul tău zice/tot întreabă/vrea/nu mai poate aştepta etc. Dacă o faci doar pentru el, vei regreta. O să te întrebi dacă e cu tine pentru cine eşti sau pentru ce îi oferi, şi dacă ai făcut alegerea corectă.
Ai toată viaţa la dispoziţie să o faci, de ce să începi acum, la 16 ani, şi să îţi pui sănătatea în pericol?
Mai ai răbdare. Dacă el nu te poate aştepta, nu te iubeşte îndeajuns.

| DeeaMarry a răspuns:

O sa iti arat si tie comentariul unei doamne ce a trecut prin situatia ta. Sper sa iti fie de folos. Pe mine m-a impresionat foarte tare.
"Salut,

Mi-am inceput viata sexuala la 15 ani, si de 20 de ani suntem impreuna. Avem copii si suntem o familie minunata, ne iubim mult si imi doresc sa imbatranim impreuna.Eram amandoi virgini atunci si nu stiu daca a fost curiozitate sau obligatie – stiu doar ca imi doream sa ma simt iubita, iar din momentul in care ne-am inceput viata sexuala, toate imbratisarile noastre sfarseau in acelasi mod. Si nu era placutde fiecare data, insa il iubeam si n-as putea trai fara imbratisarea lui nici astazi.
Te simti flatata si fericita la inceput ca ii poti oferi iubitului tau ceva ce isi doreste foarte mult – insa, in momentul in care sexul devine rutina, tu incetezi sa te simti la fel de speciala si de iubita.
Daca ar fi sa dau timpul inapoi – n-as schimba nimic, de teama sa nu-l pierd.
Insa fiicei mele ii voi spune sa astepte macar pana la 17 ani. Si daca cel de o iubeste nu poate sa astepte, e doar pierderea lui.
Daca ai 16 ani si nu stii ce sa faci… inseamna ca nu e momentul sa faci nimic, mai asteapta putin. Vei face sex toata viata insa stransa de mana si imbratisata doar pentru ceea ce esti si fara alt motiv, nu vei mai fi mult timp."
PS: La 18 ani e chiar mic! Nu pateste nimic daca nu isi incepe viata sexuala la varsta asta, stai linistita. Poate doar capata mai multa intelepciune odata cu trecerea timpului!

| Barbaraaa a răspuns:

Buna, nu o sa il pierzi daca nu o faceti si te iubeste, daca nu te asteapta inseamna ca a stat cu tine doar pentru asta. Varsta cea mai recomandata sa iti incepi viata sexuala e 17 ani. Sper ca te-am ajutat. Paste fericit! :*

| Iasmi99 explică (pentru Barbaraaa):

Pai totusi are 18 ani..Are nevoile lui :-s Daca nu o sa o fac eu cu el o va face cu alta pe ascuns sau o sa se desparta de mine

| username6636 a răspuns:

Buna!
Daca te iubeste, nu te va lasa pentru ca nu vrei asta. Daca in schimb va renunta la tine inseamna ca nu te merita. Mai aveti rabdare, continuati cu pettingurile, lucrurile alea sunt cele mai dragute! Treci mai depare cand simti tu, e pacat sa regreti mai incolo. Mai asteapta sa vezi cum evolueaza relatia voastra...etc. happy Explica-i ca vrei sa mai astepti putin, ca nu are legatura cu el, ca il iubesti, doar ca simti tu ca nu esti gata incahappy
Sper ca te-am ajutat, succes! :*
Hristos a Inviat!

| Emilian65 a răspuns:

Cu siguranta il vei pierde. El rabda ce rabda si apoi te paraseste. Nu-l mai lasa sa astepte pre mult.Este spre binele amandorura.

| Cristiann25 a răspuns:

Draga Soriiiiii tu ii dai un sfat foarte prost! Cum adica "a stat cu tine doar pentru asta"? Pentru tine e putin 7 luni? Un baiat cand vrea doar sex si atat te preseaza la cap de la inceput nu asteapta nici 2 luni! Ai dreptate are si el ca orice baiat/barbat nevoile lui.
Tu sa faci cum simti, cum consideri ca esti mai bine pentru tine nu te lasa influentata de NIMENI! Daca va iubiti de ce nu?! Te pup!

| Claudiuuu92 a răspuns (pentru Cristiann25):

Bine spus!

| Cristiann25 a răspuns (pentru Claudiuuu92):

Iti multumesc frumos pentru aprecierea raspunsului.Multi de aici nu inteleg ce vreau sa spun si nici nu inteleg ce inseamna asta.Si ca sa mai zic cate ceva continui tot aici.Un baiat nu o sa stea niciodata fara pentru ca simte nevoia.Ori o sa o faca singur(bineinteles ca nu ar recunoaste nimeni) ori merg la altele doar pentru sex dar sunt destepti si prietena nu o sa afle niciodata.Cand le aud "pe mine nu m-a inselat niciodata si am fost asteptata 3 ani".Nu exista asa ceva si degeaba ma contrazice o fata/o fetita care nu stie cum e treaba.
Cat pentru cea care a pus intrebarea:Tu sa faci cum SIMTI si nu te lua dupa NIMENI! Succes, Te pup!

| Claudiuuu92 a răspuns (pentru Cristiann25):

Nu merita sa iti pierzi timpu pentru alti daca nu inteleg lasa.i asa, fiecare intelege ce vreahappy cu mare placere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 18 ani e un mucos, nu un barbat cu nevoi. ce prostie! sa te gandesti la tine, nu la altcineva. nimeni nu are grija de noi, doar noi insine. mi-am pus aceeasi intrebare ca tine, dar dupa 2 ani. ne cunosteam corpurile foarte bine, dar ne manifestam iubirea altfel decat facand dragoste.
acum, dupa multi ani, nu ma pot imagina fara el.

| SunnyDay88 a răspuns:

Da... eu am intalnit cazuri in care tipul a asteptat 3 ani ca sa faca ceva, tocmai pentru ca tipa era prea mica si nu a vrut sa faca nimic pana la 18-19 ani... asa ca daca te iubeste si te vrea doar pe tine te asteapta, asta e dovada lui de dragoste pentru tine. daca azi e indragostit de tine si maine de alta, il vei pierde si dupa ce o faceti (nu neaparat a 2-a zi, dar in unul, 2 ani). 7 luni nu e mult!

| AikkoxD a răspuns (pentru SunnyDay88):

Eu sunt unul din cazurile alea laughing doar că pe mine m-a aşteptat aproape 3 ani şi jumătate.

| SunnyDay88 a răspuns (pentru AikkoxD):

Si nu esti singura.

| SunnyDay88 a răspuns:

Uite intrebarea unei fete tot de pe site http://www.tpu.ro/......agoste-in/

cred ca asta spune tot despre cum e cu sexul in relatii si anume ca nu se face pentru a il tine pe celalalt langa tine. el sta de buna voie si cu sex si fara sex.

| Cristiann25 a răspuns (pentru SunnyDay88):

Daca tot comentezi aiurea la intrebarile mele imi permit si eu.Tu ai de gand sa ramai virgina pana te mariti? COMUNISTO! Nu sunt un copil DAR am inteles ca lumea a evoluat, s-au schimbat multe lucruri.Pleaca si lasa-ne.

| SunnyDay88 a răspuns (pentru Cristiann25):

Iar imi zici cominista? ti am mai raspuns la asta o data...
ca fapt divers, nu, nu mai sunt virgina, dar nici nu mi am pierdut o la 16 ani. am asteptat sa am destula minte si apoi am facut pasul acesta si nu, nu s maritata.

| Cristiann25 a răspuns (pentru SunnyDay88):

Pai la cum reactionezi nici nu o sa fii maritata in viata asta! Pe mine chiar ma amuza cat te straduiesti tu sa-mi raspunzi aici. Dupa punct stiam ca se incepe cu litera MARE dar na asa e scoala e facuta si pentru oamenii destepti si pentru cei prosti(unii o termina, altii merg la sapa).

| SunnyDay88 a răspuns (pentru Cristiann25):

Maritisul meu e strict problema mea si in niciu un caz grija ta. dar la cum pui tu problema inseamna ca sunt mult mai indreptatita decat tine sa dau raspunsuri in ceea ce priveste sexul.cat despre gramatica... ai grija tu de bucataria ta si las o tu pe a mea asa cum e si nu te lega de scolile mele ca n ai ce ti trebuie. de altfel eu nu sunt la sapa si nici nu trag cu ghebu ca sa mi castig painea, deci poate vorbeai despre tine...

| Cristiann25 a răspuns (pentru SunnyDay88):

Imi vine sa vomit cand ma uit la fata ta serios acum, cand vad cine are tupeul sa se tina in gura asa cu mine.Crede-ma ca nu ai tu studiile mele si nu incep sa insir aici pentru ca nu e site de angajare unde sa-mi depun CV-ul.Esti o analfabeta pentru mine atata timp cat scrii in felul asta la VARSTA asta! Numai bine poate te chem si pe la mine daca imi cumpar o casa la tara sa-mi sapi in gradina.

| e7d7n7 a răspuns:

Îl pierzi şi dacă o vei face şi dacă nu!

| Alison95 a răspuns:

Tu de ce nu vrei, esti complexata de ceva? Daca va iubiti, de ce nu?

| soupflood123 a răspuns:

E alegerea ta; dar să nu îţi pară rău pentru mult timp dacă te va lăsa - ''un şut în fund, un pas înainte''.

| Claudiuuu92 a răspuns:

Daca stie cum sa te ia, o ve-ti face fara sa va dati seama, si daca nu esti pregatita ar trebuie sa te mai astepte, macar 2-3 luni sa faceti 1 an, daca te iubeste cu adevarat si are sentimente sincere pentru tine te va astepta! funditabig grin

| mady03 a răspuns:

Fă ceea ce simți și nu regret nimic din ce ți se întâmplă!winking Paste fericit!