| anonim_4396 a întrebat:

Eu il masturbez pe prietenul meu pana la ejaculare, iar apoi el se duce si se spala pe maini si imi introduce degetul in vagin. Pot ramane insarcinata? cam cat timp traiesc spermatozoizii?

4 răspunsuri:
| Anecherry a răspuns:

Drumul parcurs de spermatozoid spre ovul presupune parcurgerea unor segmente ale tractului genital feminin pana la nivelul tubelor uterine. ejaculatul normal contine 100- 300 de milioane de spermatozoizi; in conditii normale, doar 15% din acestia sunt capabili efectiv sa realizeze fecundarea ovulului. de aici iti dai seama ca nu poti ramane insarcinata doar daca iti introduce degetul in vaginhappy.

NicolaeComan
| NicolaeComan a răspuns:

Să ştii că se poate dacă nu se spală bine. N-ar fi mai bine să inversaţi cele două etape?

| dragonflyx a răspuns:

Nu pentru ca a eliminat spermatozoizii la spalare si nu prezinta un pericol

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ff bine