| alexandralove20 a întrebat:

am stat o luna cu un baiat pe care il iubeam mult de tot! el s-a despartit de mine pentru o alta fata.sunt cu el in clasa.si acum si mie imi place de un baiat din clasa care e prieten cu el.si cand rad sau vorbesc cu el se uita la mine.1-credeti ca ma mai plaace macar putin? 2-cum pot sa il fac gelos? 3-vreau sa ii zic ceva la care sa ii para rau ca s-a despartit de mine. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Araia a răspuns:

Cea mai buna razbunare e sa iti faci viata ta frumoasa. Incearca sa iti faci viata pe langa el. Daca incerci orice gest de razbunare, de fapt ii dai satisfactie. Vede ca inca iti pasa si ca inca are putere asupra ta. Cand o sa vada ca nu mai are putere asupra ta, atunci o sa intre in panica si o sa faca orice sa provoace o reactie. Ar putea chiar sa vrea sa fiti iar impreuna. O fata puternica si independenta e infinit mai atragatoare decat una geloasa si cu ganduri de razbunare.

6 răspunsuri:
| BlackAngelOfFire a răspuns:

Poate sa fie doar simpatie sau poti afla daca te place intrebandul mai pe ocolite intri in vorba cu el si il intrebi ce parere mai are despre relatia voastra si nu stiu ce. si il intrebi daca mai vrea sa fiti impreuna... Daca faci cum zic toti sa mergi cu alt baiat sa-l faci gelos sa vezi daca te place il vei rani si chiar daca mai are o farama de dragoste pentru tine acea va disparea puppy dog eyes Te sfatuiesc sa faci orice doar sa nu mergi cu alt baiat incvearca sa il intrebi sau sa i dai de gandit ca mai vrei sa fi cu el big grin. Sper ca te-am ajutat!

| alexandralove20 explică (pentru BlackAngelOfFire):

Pai am inteles el acum vrea sa stea cu fata aia de care ii place.o roaga intruna.asta e chestia

| kidutzq a răspuns:

Pune-ti intrebarea: oare eu sunt geloasa? sau inca il mai plac?
evident ca da de vreme ce esti atenta la toate detaliile astea referitoare la el. daca nu vrei sa mai ai de-a face cu el, iti sugerez sa treci peste moment si sa te concentrezi asupra baiatului de care zici ca iti place acum. nu are rost sa-ti irosesti energia pentru fostul, sa-l faci gelos sau sa-l faci sa ii para rau. astea sunt niste tampenii. lasa sa treaca un timp si ai sa vezi ca e mai bine sa ramaneti amici. bafta!

| alexandralove20 explică (pentru kidutzq):

Deci daca el vrea sa ma faca geloasa dar ma rog nu ii tine atunci vreau si eu sa il fac

| kidutzq a răspuns (pentru alexandralove20):

laughing ba eu cred ca ii tine destul de mult. daca nu te-ar mai interesa atunci nu i-ai mai da atentie. dar ma rog, cine sunt eu ca sa stiu lucrurile astea? sfat: treci peste pentru ca apoi o sa plangi pentru timpul si efortul pierdut in zadar sa-l faci pe el gelos.

| AndreeaTs a răspuns:

Chiar daca ceilalti te ajuta cu sfaturi, nu exista un medicament care sa te faca sa-l uiti. "El" tot va fi acolo, un lucrur oricat de banal tot iti va aduce aminte de el. Totul depinde de tine! Chiar daca timpul trece doar tu vei fi cea care va lua o hatarare "sa-l uit sau sa nu-l uit". Good luck.happy