| deadman a întrebat:

Imi place de o fata, vineri am stat cu ea in banca, ne-am cunoscut mai bine, iar de atunci vorbim mai mult mai ales ca sta in spatele meu... Daca as incepe sa ii fac complimente sau daca o vad singura sa me duc la ea si sa intru in vorba cu ea sau sa incep sa o ating ( daca intelegeti ce vreau sa zic, si nu ma refer la palme peste fund sau chesti de-astea, nu e stilul meu) sau chesti de-astea, ce reactie credeti ca ar avea si ce sa fac vorbesc cu ea sa-si de-a seama ca o plac? Si nu vreau sa afle toata clasa ca imi place de ea, doar ea sa afle, pentru ca am niste colegi mai nebuni...Sau daca vorbesc cu ea si mai sunt persoane in jur sau intre noi este o banca ce sa-i spun? Iar ea nu prea ar da semne ca ma place, doar semne de prietenie. Si sunt cls a9a.

2 răspunsuri:
| reihiuke a răspuns:

Incearca sa lucrati amandoi la niste teme ceva. Sa va intalniti dupa ore, etc. Cauti o intalnire in afara orelor in scop didactic si apoi ii zici happy

| thewomaninwhite a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea in continuare si poti sa-i faci si complimente dar nu exagerate fii subtil, si cred ca ii vei intra pe sub piele incat va ajunge sa tina la tine fara sa-si dea seama