| Adinel a întrebat:

Eu scriu povesti, poezii, chiar am scris un roman dar nu l-am aratat nimanui.Se numeste "Revederea"si l-am scris in clasa a saptea.Acum am 17 ani.Am inceput alt roman si as vrea sa public ceva.Intrebarea este cum le public? cum public un roman, unde? ce trebuie sa fac? sau un volum de poezii? Va amultumesc anticipat si astept raspunsurile voastre.

Răspuns Câştigător
| RadXx a răspuns:

Pai adinel pentru anceput bv ca esti pasionat de romane big grin daca vrei sa faci publica minunata ta lucrare ai nevoie de cei 4 pasi.1)posteaza cartea ta pe youtube daca nu ai cont fa-ti unul 2)trebuie sa ai multe vizionari si likeuri.3)trebuie sa ai abonament iar an scurt timp oamenii vor vedea cartea ta.Mai bine ati sugerez ceva.Mai bine nu ati mai pierde timpul sa scrii pe caiet mai bine ca sa ai cartea vazuta de toti an primul si an primul rand trebuie facut un blog sau un forum daca trebuie sa rescrii romanul din nou acolo daca ai imprimanta conecteazo la pc si baga foile romanului an imprimanta dupa acea ai vei da scan. Dupa acea ati va aparea an pc
dar e prea mult de munca mai bine ai ancepe unul nou pe creerea unui blog sau forum creerea lor este foarte simpla tongue acolo vei avea multi vizitatori tongue si vei fi popular.

1 răspuns:
| Adinel explică:

Sunt fata.Da am inteles dar cum as putea sa il public ma refer la o editura?