| Mihai123211 a întrebat:

eu si prietena mea am incercat sa facem sex( ea a mai avut relatii sexuale inainte, eu doar odata) si problema e ca are himen elastic si dupa ce introduc penisul dupa cateva secunde iese pur si simplu.La prima mea experienta nu am patit asa ceva, am incerat 20-25 de minute dar degeaba.Eu i-am spus ca e prea stramta dar mi-a zis ca mi se pare.Se poate sa fie din cauza himenului? Daca da, ce e de facut?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este putin probabil sa fie din cauza himenului, mai degraba nu aveti o pozitie corecta. nu exista femeie prea stramta, eventual penisuri prea mari (daca ai peste 20 cm), dar atunci ai avea probleme la penetrare (ar durea-o rau pe ea). Folositi prezervative de buna calitate, un lubrifiant bun si o pozitie confortabila. Daca aveti in continuare probleme, discutati cu ginecologul ei.

| Miauti a răspuns:

Dat cu degetul nu ai incercat? O mansturbezi de cateva ori... Dar ce dracu iti spun la cate filme porno se uita un baiat ar trebui sa stim.

| mihai69 a răspuns:

Din câte-mi dau sama din ce-ai descris aici, tipa are niște mușchi vaginali de fier! himen nu cred că mai are de mult timp, dacă a reușit să-i „lucreze" așa bine.

| Alcyon a răspuns:

Cum adica iese penisul? Inseamna ca nu esti destul de excitat. Cand te lasa erectia, se intampla destul de des ca penisul sa iasa. Ai grija s-o penetrezi ca esti foarte excitat. Altfel, o sa-ti fie destul de greu.

| pietrean a răspuns:

Tu crezi ca are himenul atat de elastic,incat dupa mai multe relatii sexuale, sa fie inca virgina? Mai sa fie! Chiar toti au fost neputinciosi?
Ea poate o fi stramta,dar poate este problema si la tine.
E desteapta fata:ea nu este de vina, ci tu, ca ai vedenii, ca ti se pare.
Chiar nu stiu ce raspuns sa-ti dau, decat.....sa mananci ceva friptura de vita in sange, sa bei niste vin rosu, ceva ciocolata amaruie si, mai incearca.

| Mussette a răspuns:

Cred ca-i cea mai ciudata postare de pe ziua de azi.
Oricat de elastic ar fi, e din piele, nu din cauciuc sau elastic ca sa-si revina imediat.
Persista si tu.

| HaHaGirl a răspuns:

Pai si ce, nu-ti convine ca e stramta? laughing...de cele mai multe ori fetele cu himenul elastic raman ''virgine'' pana nasc,atunci se rupe,practic e pelicula subtire de piele care acopera vaginul,sunt rare chestiile astea,si e un pic complicat,daca nu a avut pana acum sangerarile alea specifice,atunci sa mearga la ginecolog, e simplu, e mult de scris aici, dar stiu exact ce si cum, un ginecolog o sa-i zica tot ce trebuie sa stiti. happy

| th00d a răspuns:

Asta-i placerea fraticalaughing adica fii mandru ca ai asa o persoana langa tine...si fa ceva cu "nea Dorel" laughing) ca nu o poti penetra altfeltongue