| anamariaiuliana a întrebat:

Buna eu si prietena mea avem 12 ani eu am un prieten dar ea nu... iar baieti care ii plac ei nu o plac

e foarte suparata (chiar daca in clasa e un baiat care o place dar ei nu-i place (e dragut ) nu stiu de ce nu-i place )

eu am incercat sa o fac sa vorbeasca cu un baiat care il place(erau decat 2 care ii placeau) dar ii e rusine asa ca vreau sa vorbesc eu cu el pentru ea e mai rusinoasa

dar i-am zis ca o sa-i dau la scoala niste sfaturi cum sa il faca sa inteleaga ca il place numai ca eu nu stiu ce sa-i spun am zis asa doar ca so linistesc dati-mi si mie niste sfaturi ce sa-i zic?:-s :-ss

e urgent va rog nu vreau sa o dezamagesc

Răspuns Câştigător
| real_8268 a răspuns:

Nu este nici o problema daca ea are 12 ani. Daca vrei sa o ajuti zi direct baiatului de care ii place ca ea il iubeste(clar, scurt si la obiect), apoi ii spui sa faca el primul pas ca ea este mai rusinoasa.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Spune-i sa nu fie suparata si dezamagita. Fetele normale, educate si cuminti nu au "prieteni" la 12 ani, ci se ocupa de copilarii si scoala. Numai fetele de care nu se ocupa parintii, care au un comportament usuratic sunt interesate de baietii pana la acest stadiu la o varsta atat de frageda. Prietena ta sa se bucure, este o fata normala de 12 ani si asta e foarte bine.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu înţeleg... tu vrei sau eşti deja peştele ei?
Lasă fata în pace. Are 12 ani! Are toată viaţa înainte!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa aiba un prieten cand este momentul potrivit pentru ea, chiar deaceaa nu o mai impinge de la spate spune-i ca este ceva normal ca inca nu are prieten, dar sa nu o faci sa zic asa geloasa sa ii tot zici eu am prieten si tu nu ai.