| Karina2012m a întrebat:

Buna
eu si prietenul meu am fost pe cale sa facem dragoste. am ajuns pana in punctul unde el si-a pus prezervativul dar ne-am retras". si in rest nu era decat un fel de petting. imbrcati da nu chiar petting, dar toata problema e, ca luna trecut mi-a intarziat menstruatia cateva zile. si luna asta la fel de o saptamana si ceva. si nu stiu mi-e frica sa nu fie ceva. luna trecuta nu mi-i-a intarziat asa mult si am cateva tente sa ma doara burta dar dispar
ce sa fac crying? chiar sunt ingrijorata

12 răspunsuri:
| raspunz a răspuns:

Pai daca spermatozoizii lui nu au ajuns in preajma vulvei tale, atunci nu ai cum sa fii însărcinată. Acum numai tu știi ce ai făcut, din ce ai spus nu era prea clar. Dacă tu consideri că a atins organele tale genitale cu penisul fără prezervativ, poate exista un risc dar mic. Poți face un test de sarcină dar nu cred că e necesar având în vedere că ai ciclurile neregulate, poate fi o întârziere obișnuită. Dacă totuși problemele acestea persistă, mergi la un control ginecologic.

| Bogdan1o a răspuns:

Ai mai facut dragoste pana acum?
poate fi un obicei ca menstruatia sa intarzie
poti merge la un ginecologwinking

| Roxana121 a răspuns:

Nu vad ce te-ar putea ingrijoara asa de tare: faptul ca nu s-a produs acel sex sau ca ai dureri de burta? sau te mai gindesti ca ai fi insarcinata? eu zic ca inainte se sex ar fi bine sa stii ce urmari are acel contact si multe altele, e bine ca stii deja despre prezervativ, dar asta nu e de ajuns. Pot sa-ti spun doar ca nu esti insarcinata stai linistita.

| Psihologul a răspuns:

Te-a penetrat?
Ai zis ca a avut prezervativ.
Nu te-a penetrat? Te sfatuiesc ceva : Cauta pe google inainte, sa vezu ce implica actul sexual si cauta tot pe google cum se fac si de unde vin copii. Crede-ma te-ar ajuta.

| crissz a răspuns:

Poate ai racit, incearca sa te consultezi cu un medic!

| CoquineNoire a răspuns (pentru crissz):

"sa te consultezi"? dumnezeulee, ador site-ul asta rolling on the floor)

| crissz a răspuns (pentru CoquineNoire):

"dumnezeulee"? Nu te da de rusine.

| EllaBella11 a răspuns:

Nu fi ingrijoratawinking Totul va fi ok. Este normal sa iti intarzie menstruatia si sa te mai doara burta. Insa de chestia cu dragostea cu prietenul tau... nu prea stiu ca sa iti zic. Mai bine astepti momentul potrivit pentru a face dragoste. Si din nou iti zic NU E NICIUN MOTIV DE INGRIJORARE CU MENSTRUATIAwinkingwinkingwinking :**
SUCCES! Fundita?

| Maftel_Mady_1996 a răspuns:

O sa avem un nepoteeeel!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la ginecolog winking

| SimonneCore a răspuns:

Pai daca actul sexual propriu zis nu s-a produs, nu ai de ce sa-ti faci griji.Atata timp cat nu exista contact sexual in care el sa "termine in tine"(suna urat dar la ora actuala nu-mi vine nimic in mine), nu ai cum sa fii insarcinata.Probabil ai dereglari hormonale, tuturor ni se intampla.

| George_Andrei_1910 a răspuns:

Ia niste dulcolax, si o enciclopedie