| JustMe2099 a întrebat:

Eu si prietenul meu ne-am despartit acum putin timp. am fost mult timp impreuna. Am zis ca ramanem prieteni si chiar asa am ramas. Dar azi am vorbit cu o fosta prietena cea mai buna, cu care in ultimul timp m-am apropiat din nou, si ea mi-a zis ca ar trebui sa nu-l mai bag in seama atunci cand fostul prieten imi zice "Buna" sau mai stiu eu ce. Sa incerc sa fiu cat mai indiferenta fata de el ca pana la urma isi va da seama ce a pierdut si se va intoarce el la mine... si daca vreodata o sa ma intrebe de ce nu-l mai bag in seama sa-i raspund ceva de genul, ca nu mai vreau sa vorbesc cu el deoarece eu inca mai tin la el si incerc sa ma indepartez de acum de el, nu atunci cand o sa aiba alta iubita si o sa-mi fie si mai greu ca atunci el chiar nu o sa mai vorbeasca cu mine. Dar o alta prietena buna mi-a spus ca nu ar trebui sa ma port asa cu el, ar fi bine sa ramanem in continuare prieteni. Voi ce credeti? Ce ar trebui sa fac? straight face

Răspuns Câştigător
| lo a răspuns:

Desi suna contradictoriu, ambele sfaturi sunt bune.

Acum depinde doar de tine.Crezi ca vei suporta sa-l vezi cu alta fata? Daca da, atunci urmeaza sfatul celei de a doua prietena si ramai in continuare prietena cu el.
Daca te deranjeaza gandul sa.l sti cu alta fata si sti ca nu mai ai nicio sansa ca el, atnci distanteaza-te, ca sa nu iti prelungesti suferinta.

Eu nu cred ca poate exista prietenie intre fosti, mai ales cand la mijloc inca exista sentimente.Mereu va exista dorinta de apropiere, dorul, gelozia, tensiunea sexuala si suferinta.

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Doi fosti trebuie sa stie sa ramana... oameni.