| anonim_4396 a întrebat:

Buna happy.Eu sunt Andreea si am 21 de ani.Am o nelamurire.Eu lucrez la un magazin de jucarii, iar in trecere este un magazin de unde imi luam cafeaua dimineata.Acolo lucreaza un baiat, iar pana acum o luna mergeam aproape zi de zi, si mai venea sa bem cafeaua impreuna. Vorbeam despre una alta.Ne-am vazut de ce-l putin 1o ori acolo la cafea.De o luna nu am mai fost deloc.Iar astazi cand am fost m-a intrebat ce s-a intamplat de nu ma mai vazut, si l-am intrebat daca si-a dat si seama de asta..stie ca am inceput scoala de soferi si m-a intrebat cum ma descurc.Problema e ca nici nu stiu daca are prietena...Iar daca m-ar place, de ce nu imi cere sa iesim sau sa imi ceara Facebook sau nr de tell? Ce parere aveti? Multumesc

11 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Păi tu ai arătat că ai fi dispusă să ai o relație cu el și în afara cafenelei?

| Andreea97B a răspuns (pentru mihai69):

Nu.Dar sincera sa fiu m-as simti naspa sa il invit eu in oras sau sa ii cer nr de tell...

Răspuns utilizator avertizat
| Andreea97B a răspuns (pentru nimportequi):

Nu e vorba ca astept ca baiatul sa faca mereu tot.Dar macar primul pas sa fie facut de el. Poate daca stiam ca are sau nu prietena, ar fi fost altfel.Dar asa..nu stiu.

| Andreea97B a răspuns (pentru nimportequi):

Nu e vorba de fapru ca astept ca barbatul sa faca mereu totul.Atata tot ca primul pas nu reusesc ss il fac eu. Poate daca stiam ca e singur sau nu, as fi avut mai mult curaj.Nu prea pare el genu de baiat timid.Pare mai mult genu de barbat care vrea sa para indiferent.

| mihai69 a răspuns (pentru Andreea97B):

Nu trebuie să-l inviți. E suficient să spui că ți-ar plăcea să vezi ultimul film apărut la cinema. Dacă „mușcă", ok. Dacă nu... nu știu. Ai putea uita un bilet pe masă unde ai notat adresa ta de FB / telefonul.winking

| UnTipObisnuit a răspuns:

Din ce ai zis el pare interesat de tine. Eu sunt baiat si cam asa ma comport si eu cu fata de care imi place. In principal nu cred ca vrea sa te intrebe sa iesiti pentru a nu o da in bara. Spune-i "Uite eu simt ceva pentru tine....si....vezi tu ma gandeam daca e reciproc." Sau formulezi tu cum vrei. Doar nu vrei sa ramaneti doar la acest stadiu nu?!

| Li200La a răspuns:

Pai poate și el crede ca tu ai iubit. Eu zic sa fi sincera. Și sa l întrebi dacă simte ceva pentru tine sau sa ieșiți și dacă zice nu aia e rămâneți prieteni

| AndreiGigg a răspuns:

Poate este timid. Poate te considera doar o prietenă foarte bună.

| sile44 a răspuns:

Ia tu initiativa