| Goddessss a întrebat:

Ce înseamna dacă un băiat ma tot invita sa ieșim in oraș? Ma place sau e doar prietenos?
Mi-ar plăcea sa-mi răspundă un băiat, pentru ca voi sunteți destul de greu de înțeles...
happy

21 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cum voi vreti asexuali chiar ca e greu de inteles, da vrea sa fie surioara ta ca noi baieti nu avem dorinta sexuala

| Goddessss explică (pentru RAY):

Da mai multe amănunte. mai dezvolta puțin ce ai vrut zice

| Drimmero a răspuns:

Ti-a dat vreun semnal ca te place pe parcursul conversatiilor? Poate sa fie si strict amical, ca intre prieteni, colegi, dar poate te vede speciala si vrea sa te cunoasca mai bine, sa fiti doar voi doi. Baietii sunt usor de descifrat, voi sunteti cele de neinteles, dar asta e partea a 2-a, depinde si contextul si cum a sunat invitatia, ca nu prea ai dat detalii, poate sa fie si, si.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Nu sunt greu de descifrat, totul tine de bani vs sex, ele ofera noi platim, ele detin oferta noi le alegem oferta sau nu

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

E cacao, nu sunt toate asa, ray. Stai linistit ca poti sa atragi bine merci destule fara sa ai cine stie ce bani, te folosesti de papagal, un fizic decent ca sa nu se sperie si te comporti ok iar treaba vine de la sine.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Noi suntem destul de greu de inteles? laughing))) Da sigur...

Daca un baiat te invita in oras, ar putea sa insemne urmatoarele lucruri:
- te place;
- se plictiseste si are chef de plimbare;
- vrea doar sa te cunoasca mai bine;
- este prietenos.

SAU toate variantele de mai sus impreuna. Asa ca daca vrei sa stii cu adevarat, mergi cu el, vorbiti, lasa timpul sa treaca si vedeti ce faceti impreuna mai departe. Nu lua decizii de acum si nu insinua nimic. Doar lasa timpul sa treaca.

Numai bine si bafta! ^_^

| Celcestietot a răspuns:

Că vrea să iasă cu tine în calitate de prietenă sau de iubită, asta nu este greu de înțeles (este prea simplu în comparație de ce specimene mitologice am dat eu ), și, poate că se mai întâmplă și ceva în plus acolo.hee hee

| Sofer a răspuns:

Greu sa nu te prinzi. Te place. Eu as invita o fata în oraș dacă îmi place de ea și dacă e sa iese ceva sa nu îmi consum timpul aiurea.

| Dismally a răspuns:

Daca te "tot invita" inseamna ca te-a invitat de mai multe ori si daca nu ti-ai dat seama de intentiile lui probabil ca l-ai refuzat/amanat pana acum; daca el continua sa te invite inseamna ca te place.

| Goddessss explică (pentru Dismally):

Am ieșit de 2 ori, dar din anumite motive nu am mai continuat.
când ma întâlnesc cu el prin oraș de fiecare dată, îmi spune dacă mai ieșim împreună si uneori îmi scrie in mesaje asta.
nu știu, parca nu sunt compatibila cu el, dar o sa vad ce si cum mai încolo. Nu pot nici sa-i spun asa direct sentimentele mele. trebuie răbdare.

| Nemessys a răspuns:

,,voi sunteti destul de greu de inteles"

Da oare ce poate sa insemne? Vrea sa te cunoasca si sa-si petreaca timpul cu tine, sa vorbeasca cu tine fata in fata. atat, MOMENTAN.

| CostinAlamariu a răspuns:

Clar te place. Nu stiu niciun baiat care sa-si piarda vremea cu o fata de care nici macar nu-i place

| siriusblack98 a răspuns:

Noi nu invitam niciodata in oras din simpla prietenie. Asta faceti doar voi femeile, ne dati sperante si apoi veniti cu replica de rahat ''te plac doar ca pe un frate/amic''. Ca sa nu mai existe vreo urma de confuzie, tipul vrea sa-ti faca ''ITP-ul la motor''.

| zilog a răspuns:

în general băieților de vârsta ta le stă creierul doar în pantaloni!
așa că da te place si vrea să facă cu tine ceva cu creierul liui din pantaloni.
Nu e asta o problemă
dar important este să te păstrezi ne incepută pentru cel care chiar vrea o familie
pentru cel care te iubeste si chiar nu viseaza la cai verzi pe pereti
ci pentru cel ce are deja casa lui masina lui
pentru ca el te va respecta toata viata lui si iti va fi recunoscator si loial

si si-ar da si viata pentru ca tu ai fost ne inceputa de altul inaintea lui

asta e ideea vezi ce sunt parintii lui si bunicii lui
pentru ca ce se naște din pisică șoareci mănâncă

Gândestete inainte sa alegi pe unul sau pe altul si nu cu instinctele de felină in călduri

ci gândeste daca are vreo boala pune-l sa faca analize ca nu costa mult

ideea principala este ca să vezi dacă vorbește corect gramatical
dacă ascută manele
dacă se droghează cu muzica de cocalari

ce fel de prieteni are
ce face in viata

cât de bien invata

pentru ca el o sa fie tatal copiilor tai

asa gândeste pentru fiecare baiat cu care vrei sa iesi undeva

mergi cu el la cofetărie dar vezi ca multi sunt mincinosi si laudarosi ca sa se culce cu tine ata este scopul lor la casta asta

dar tu nu te lasa zapăcita de unul care nu ar putea să cresca un copil
de unul care nu are el cultura si educatie si cei sapte ani de acasa nici macar pentru el

| ShaOfHatred a răspuns:

Dacă și băieții sunt greu de înțeles...
Draga mea, vrea să te cunoască mai bine deocamdată. Să vorbiți, să vadă dacă există chimie etc. Nu-ți băga singură gânduri în cap gen "vrea să fie cu mine" sau "suntem doar prieteni". Ieși cu el, vezi ce și cum și tragi singură concluziile. Băieții sunt destul dd obvious și direcți cu ce vor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi depinde, daca nici măcar nu te cunoaște și prea ai vorbit cu el, încât să vadă că îl captivezi și să meriti o întâlnire în oraș.

Atunci vrea sa ți-o pună dar nu face asta pe ideea, că dacă te scoate la o întâlnire atunci o să obțină și sex. Bărbații sunt prosti, unii dintre ei nu trebuie să-i înțelegi. După tot ei se frustrează că nu obțin ce vor.

| NarcisIfrim a răspuns:

Ce e greu de inteles, daca te invita.Te invita sa ii platesti pranzul ca nu are bani, nu, te invita ca te place, ca vrea sa te cunoasca.

Răspuns utilizator avertizat