| TheFlower a întrebat:

Eu sunt noua aici.As vrea sa va pun o intrebare.

Imi place de un baiat.Eu am 15 ani el 16 ani. A aflat ca imi place de el si i-a cerut nr de tell unei colege(prietena cu el)
M-a sunat si de atunci tinem legatura.Intr-o zi a venit la noi in clasa si a vb cu mine.La un moment dat a zis ca sa ne sarutam.Eu am refuzat pentru ca nu imi place sa vina toti colegii si sa se holbeze la noi.Azi m-am certat foarte rau cu el.
Tot in acea zi mi-a spus ca sunt invidiosi ceilalti pe noi si ca el ma iubeste si ca nu ii pasa de ei dar cica i-a spus cineva pe care nu il cunoaste ca a venit un baiat la mine si m-a luat de gat.Azi mi-a spus ca il suna cineva cu nr ascuns si ii spune sa ma lase in pace ca eu am iubit. Ceea ce nu e deloc adevarat.
I-am explicat de zeci de mii de ori ca nu am prieten si ca el e singurul baiat pe care il plac dar nu vrea sa inteleaga ba chiar mi-a spus ca totul s-a terminat (la nici o saptamana dupa ce a inceput)
Nu stiu daca eu am fost de vina ca nu am vrut sa ma sarut cu el in fata colegilor dar as vrea sa ma sfatuiti, sa stiu ce sa fac.
Oare sa nu ii mai trimit mesaje sa vad daca trimite el?
Nici la tell nu raspunde deloc.Ma simt ca si cand el a profitat de sentimentele mele.La el nu pot sa renunt pentru ca il iubesc prea mult. Ceilalti spun ca nu e genul sa profite de cineva dar nu stiu deloc ce sa cred.
Sunt de parere ca eu sunt vinovata ca nu am vrut sa il sarut dar nici el nu e nevinovat.Nu trebuia sa ii creada pe cei care l-au sunat cu nr ascuns. Daca ma iubea cu adevarat nu ii credea pe ei. I-am spus atat de multe :ca il iubesc, ca nu e adv ce spun aia, ca daca aveam prieten nu umblam cu el si i-am repetat de mii de ori aceste lucruri dar nu vrea sa inteleaga.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| RxTx a răspuns:

Fata frumoasa tu de ce nu iesi cu el intr-un parc
undeva unde sa nu va vada nimeni
unde sa nu va derajeze nimeni
chiar nu esti singura acasa niciodata
sau el nu este singur acasa niciodata?
sau nu gasiti voi un prieten unde sa mergeti

PUTETI MERGE INTR-UN LIFT
deschideti o usa de la lift intre etaje si liftul se opreste
sau cautati pe la ultimul etaj dintr-un bloc un uscator
sau mergeti la boxa la subsolul blocului
sau mergeti intr-o sala de cinematograf
intr-o zi dinasta lucratoare la o ora de ziua
ca nu se duce nimeni la film marti miercuri ziua
asa ca este posibil sa aveti multe multe locuri libere in jurul vostru si sa nu va vada nimeni de nicaieri pentru ca este intuneric

si e mai bine ca nu raciti

dar vezi ca daca faci sex la 15 ani o sa ai probleme toata viata
pentru ca peretii vaginului tau inca nu sunt formati
sunt in crestere
si poate sa se rupa ceva aiurea pe acolo si sa faci tot felul de boli toata viata sa ai probleme

De la 16 ani am inteles ca merge
dar la 15 nu incerca

| DeliricEDeVina1 a răspuns:

Eu zic sa ii scrii in sms sau mai bine sa vorbiti fata iti fata si exprima-ti sentimentele fata de el.

| TheFlower explică (pentru DeliricEDeVina1):

Am facut de mii de ori asta.
Aseara m-am certat cu el din cauza alora care il suna.
I-am spus ca il iubesc dar degeaba!

| RxTx a răspuns (pentru TheFlower):

Ia un buchet mare de flori nu trandafiri ca sunt scumpi
su mergi in drumul ei chiar pe strada si aseaza-te in genunchi in fata ei
cu ambii genunchi jos
chiar daca iti murdaresti pantalonii nu conteaza

Si ii spui

te iubesc din tot sufletul meu

vreau sa fii printesa mea

si nu te ridici de acolo pana cand nu acccepta

CAUTA discursuri pe la CAVALERII MEDIEVALI
cum cucereau ei domnite
nu neaparat sa inveti un discurs pe deasupra
ci citind 300 de astfel de discursuri vei sti pe urma sa vorbesti tu de la tine
o s ai idei
nu o sa ramai in pana

Fata va refuza daca tu te vei ridica fara sa accepte sa fii iubitul ei

O lasi sa plece si tu tot in genunchi ramai daca nu accepta si ea o sa se intoarca si o sa acccepte

Sa nu incerci sa ii spui ca te sinucizi ca iti tai venele
fetele nu apreciaza sinucigasii

| TheFlower explică (pentru RxTx):

Raspunsul nu era pentru mine
Asa-i?