| Dobrogea a întrebat:

Buna fetelor!
Am nevoie de părerea voastră va rog frumos.
De să spunem că un băiat ajunge până în punctul în care se întâlnește pentru prima oară cu o fată de care ii place. Și anume eu, așa mă gândesc să-i dau un trandafir criogenat, din ăla in sticlă care nu se ofilește.
Întrebarea mea este dacă este prea mult daca-i dau așa de la prima întâlnire, e foarte frumos dar nu vreau deloc să pară că sunt disperat sau așa, înțelegeți voi?
Deci cum ați considera un astfel de gest? Mulțumesc anticipat

10 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Având în vedere faptul că, n-am primit vreodată flori de la un potențial partener și cu o asemenea ocazie. Personal, aș rămâne impresionată.
Cred că majoritatea femeilor ar fi încântate pentru atenția primită.
Dar nu totul ține de o floare, asta pentru că ea trebuie să te placă pe tine.

| Violleta2022 a răspuns:

Un trandafir natural este mai nimerit, la prima intalnire!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde...de cât timp vorbiți? Totuși, pentru prima întâlnire mi se pare destul de mult. Un trandafir simplu, roșu sau alb chiar, cred că este mai potrivit. Așa, ca gest frumos...nu te avânta la cadouri scumpe așa curând.

| Dobrogea explică (pentru anonim_4396):

Înțeleg. Cred că unul mare, frumos și roșu E ok. Și ca info inca nu am luat nici un contact cu ea. Dar dacă o abordez online și după o săptămână ii spun sa ne vedem crezi că ar fi ok așa?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dobrogea):

Dacă acceptă, da...succes!

| AlexValentinn a răspuns:

Hai frate serios, de ce te gandesti sa ii dai un trandafir, vrei sa o impresionezi cu acest gest? O fata nu se impresioneaza cu o floare, revino-ti cine mai da flori in ziua de azi, si zic asta nu pentru ca ar trebui sa faci ca ceilalti sa te iei dupa ei si sa nu duci flori, dar baietii nu mai duc flori ca si-au dat seama ca gestul asta nu are vreun efect, vreo relevanta, nu te ajuta in niciun fel, nu o impresionezi deci mai bine ai renunta.

| Ofata1822 a răspuns (pentru AlexValentinn):

Buna. Depinde foarte mult de ce tip de fata intalnesti, pentru ca nu e ok sa generalizezi. happy
Eu de exemplu apreciez gestul, atunci cand primesc flori. Pentru ca imi plac si pentru ca intr-adevar, stiu ca nu toti baietii fac asta.
Si, poate, daca nu o sa aprecieze gestul, nu este potrivita pentru el.
Un trandafir criogenat e totusi putin cam mult. Acesta i l poate oferi mai tarziu. Un trandafir normal, rosu este perfect din punctul meu de vedere happy

| AlexValentinn a răspuns (pentru Ofata1822):

Eu voiam sa zic ca daca vrea sa faca gestul asta ca asa ii place lui sa dea o mica atentie sa-l faca, dar majoritatea duc pentru a impresiona si daca vrei sa impresionezi nu printr-o floare o faci dar nu m-am referit ca ar fi un gest de neapreciat.

| Dobrogea explică (pentru Ofata1822):

Am înțeles, și primul trandafir sa fie roșu? Sau mai bine alb? Dar aș vrea roșu dacă se poate, dacă nu alb atunci?

| ValiSenzual a răspuns:

Un gest anormal, cum sa fie...valiente cel de neoprit