| amalia_4709 a întrebat:

Ce intelegeti voi prin a face un gest frumos fara ca sa stie toata lumea sau sa te lauzi cu el. dau funda. vreau cat mai multe pareri. dar parerea voastra.

2 răspunsuri:
| Anca95 a răspuns:

Gesturile frumoase sunt cele facute din inima si subtile. Uneori, cand treci printr-o situatie dificila un simplu zambet te ajuta sa-ti ridici moralul si sa apreciezi foarte mult acea persoana care te sustine si este intotdeauna alaturi de tine nefiind o gura sparta care sa duca vorba de ici-colo.Pt mine lucrurile simple, adica cele facute din inima valoreaza cel mai mult.Ce valoare au cadourile de milioane daca nu sunt facute din inima ci doar de ochii lumii? Pe cand ceva minion facut din inima valoreaza cat toata averea din lume.

| Andrrr a răspuns:

Dupa parera mea,un gest cu adevarat dagut este atunci cand faci ceva fara sa te gandesti ca cineva o sa afle ce lucru minunat ai facut sau cat de ajutor ai fost, mai exact fara sa te gandesti la ceea ce primesti in schimb, pur si simplu s-o faci pentru ca asa simti tu si pentru ca iti face placere sa ajuti pe cineva.