| JustStitch a întrebat:

Bună fetelor. Am o întrebare, pentru fiecare, vouă vă plac băieții răi, geloși si posesivi? Întreb asta deoarece am fost cu cineva acum 2 ani care se certase cu el din cauza asta, ii controla toată viața, nici la magazin nu mergea dacă nu-l anunță, tot ce făcea trebuia să-i dea raportul. Ei s-au despărțit si a iesit cu mine, o săptămână, doua, trei în care ne-am cunoscut si spera ca scapa de el dacă stă cu mine, fata era bătută, avea urme vizibile de vanatai pe corp. S-a comportat ca si cum am fi împreună, am iesit 3 saptamani pana cand imi zice ca vrea sa terminăm relația din cauza faptului că încă mai are sentimente pentru el. Si atunci m-a parasit pentru un nebun si acum o bate, imi este mila de ea. Anul asta prin februarie a încercat sa ma caute in speranța de a ne împăca. Dar nu pot sa accept o împăcare atât timp cât ea și-a asumat riscul asta.
Vouă vă plac băieții răi si posesivi?

Răspuns Câştigător
| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Pai din punctul meu de vedere mie imi place cand un barbat este putin autoritar cu mine in sensul bun desigur, adica sa aiba si el un cuvant de spus, nu numai eu sa controlez situatia in sine, imi place sa ma posede el pe mine, nu eu pe el ca astfel nu mai este interesant si devine plictisitor.In legatura cu gelozia,toti suntem gelosi atat femeile cat si barbatii cand tinem la persoana de langa noi, bine ar fi sa nu se exagereze totusi pentru ca atunci denota ca nu ai incredere in partenerul tau, iar in legatura cu baietii rai cum am mai precizat mai sus, imi place pana la un anumit punct, adica in vezi nu as accepta sa fiu batuta sau injurata pentru ca ala nu mai e barbat din punctul meu de vedere cand loveste femeie.Fosta ta iubita s-a intors la fostul probabil si din obisnuinta, nu poate sa se debaraseze, totusi e un inceput faptul ca a incercat o relatie cu tine, pacat totusi pentru ea ca nu a fost destul de puternica sa accepte fericirea alaturi de tine.Nu prea este bine ce face ea in schimb ca acum vrea sa se intoarca la tine pentru ca te raneste implicit si pe tine si pierdeti timpul degeaba, trebuia sa realizeze asta inainte sa se desparta de tine, in locul tau nu m-as mai intoarce la ea.Multa sanatate!

| JustStitch explică (pentru GiorgianaGiorgi):

Sper doar sa fie fericită cu alegerea proasta care a făcut-o, acum sunt căsătoriți, nu ma pot intoarce la cineva care imi întoarce spatele si alege bătaia în locul fericirii.

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru JustStitch):

Daca s-au mai si casatorit e clara treaba, exact cum am mai precizat, din intrebarea ta mi-am dat seama de fata respectiva ca a fost slaba, de aia te-am si sfatuit sa nu te mai intorci la ea si imi mentin parerea, stai linistit ca iti gasesti tu pe cineva care iti va impartasi in egala masura sentimentele.Salutare!

| JustStitch explică (pentru GiorgianaGiorgi):

Mulțumesc frumos!

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru JustStitch):

Nu ai pentru ce! Ma bucur ca te-am ajutat happy

22 răspunsuri:
| Ofiint? a răspuns:

In cazul in care tipa respectivă nu era cerebrală și a ales din nou acel bărbat, asta nu presupune faptul că toate ar prefera un asemenea tratament.
Nu ar avea cum să imi placă asemenea bărbați. Evit persoanele toxice, implicit aș renunța și la o relatie dacă s-ar concretiza in sinea mea faptul că mi-ar face rău. Nu mi-aș putea concepe viitorul lângă un asemenea deviat mental.

| Cosmiinna a răspuns:

Doamne ferește. Nu îmi plac asemenea bărbați nici nu vreau sa aud de așa ceva. Am trăit și eu 2 ani lângă o persoana, care mi-a făcut mult rău in sensul ca încredere in mine 0, certuri non stop, acum chiar la bataie crunta nu s-a ajuns pentru ca eu consider ca am pus stop la momentul potrivit dar sigur nici mult nu mai era pana acolo. E groaznic. te-ai gândit ca poate a fost amenințată sau ceva? Ăștia sunt in stare de orice. sa ma ferească Dumnezeu sa mai ajung și eu in asemenea relație ca efectiv te termina psihic, fizic. oricât ai incerca niciodată nu e bine, nu e suficient. E o trauma. Biata femeie.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Fetele nu iti vor raspunde sincer niciodata. Sa nu uitam ca vorbim de genul "ala" care nu isi recunoaste nici varsta.
Tot noi, bajetsii, putem confirma ca e plin de lesinaturi din astea, pe care le controlezi cu bataia. Si eu as fi vrut sa fie altfel, dar la multe merge asa.
Nu ai "csf".
In povestea ta e clar ca ai avut de a face cu o telenovista de genul, si cred ca toti am intalnit cel putin cate una din asta. E plin de ele.
Sa speram ca nu toate sunt atat de proaste, altfel ne-am castra de bunavoie. S-ar putea sa fie o idee buna.

| Drimmero a răspuns:

Ai dat dovada de barbatie si coloana vertebrala dreapta, bravo! Din perspectiva unui barbat zic asta.

| Sofer a răspuns:

Unele chiar prefera băieții rai. Nu fătălăi.

| JustStitch explică (pentru Sofer):

Dacă m-am purtat frumos cu ea, asta nu înseamnă că sunt fătălău, ok?

| Nemessys a răspuns:

Mereu fetele (nu femeile) slabe accepta (nu vor) genul asta de fatalai. Daca le intrebi, ele niciodata nu o sa-ti raspunda ca vor un iubit care sa le bata, sa fie extrem de gelosi, sa le controleze etc.

Fetele de genu' sunt atat de slabe si pierdute in lumea asta, incat nu se iubesc pe sine, nu au grija de ele si de sanatatea lor mentala. Fac lucruri care le aduc doar o firmitura de bucurie dar firmitura aia vine un frigider plin de,,cascaval". Firmitura pentru ea reprezinta doar faptul ca are o,,relatie", ca are compania unei persoane si bineinteles sex, atat. Dar cu firmitura asta vin dezavantajele pe care le-ai enumerat tu mai sus. Cauta si citeste despre sindromul stockholm. Oricum, acea fata mai mult ca sigur a crescut intr-o familie in care s-a intamplat acelasi lucru. Violenta fizica si verbala intre soti, fata sta ca o sclava la cratita si barbatul pe canapea cu doza de bere intr-o mana si telecomanda in cealalta mana. Si a ajuns sa creada ca asa este,, normal".

Pana acum cate luni si eu am trait cu minciuna ca fetelor le plac baietii,, rai" si le blamam ca-s prea proaste pentru ca accepta asa ceva. Mi-am dat seama ca una e sa fii baiat bun si alta e sa fii prost, fatalau si pasiv. Dar multi fatalai se considera,, buni" si apoi se plang ca nicio fata nu ii vrea. Stau in pestera aia inloc sa se intrebe oare de ce nu accepta si ele baieti mai cuminti si mai buni si isi iau toti boschetarii? Mi-am dat seama ca este cam greu sa gasesti o persoana echilibrata. Una care sa nu fie nici prea rea, dar nici prea momâie. Am realizat ca fetele, fiind niste fiinte mai instabile, cauta singura, stabilitate, persoane hotarate si sigure pe ele si care iau actiune. Practic cauta opusul. Ceea ce le lipseste lor, cauta la barbati. Genul asta de barbati sunt foarte atragatori pentru ele. Din pacate, aceste calitati sunt prezente si la golanasi. Si asa ajung dragele noastre fete sa se indragosteasca de toti putoii, sa fie bataia lor de joc si apoi aia care stau in pestera sa comenteze pe social media,, pfff, eu sunt un baiat bun dar nicio fata nu ma vrea. Ei vor baieti rai, gata, am gasit scuza pentru care sunt singur" Am mai intalnit genul asta de persoane si le-am zis in felul urmator : Amice... tu cate fete abordezi pe saptamana?

Evident ca raspunsurile erau de la 0 pana la 2-3.
Eram si eu curios ce le scriau. Si am vazut mesaje pline de amibilitate cu,, ma scuzi de deranj",, deranjez",, te superi daca?",, oare ai vrea sa. evident, daca vrei si ai posibilitatea, eu pot oricand, nu-i problema",, imi cer scuze daca" Vai de mine. rolling on the floor)

Acum cativa ani, daca intalneam o fata care-mi spunea ca ea este mai timida, mai sensibila si mai... pasiva, ca sa zic asa, eram foarte bucuros deoarece si eu o dadeam in extreme. Decat sa dau de una care are gura cat un rinocer si-mi face o tona de nervi, mai bine una ca asta. MARE GRESEALA! Acum daca as da de acelasi gen de fata, i-as da reject in secunda 2. Apoi surpriza, acum cateva luni mi s-a intamplat ceva cu o prietena in care am prins-o super nervoasa si nu stiu cum naiba, mi-a placut sa o vad asa. Mi-am dat seama ca si mie, ca barbat imi plac femeile mai,, rele" dar nu genul ala de nesimtite, ci femeile mai impulsive, care stiu ce vor si care se pot controla, nu sa faca ca o copila. Evident ca si aici e ceva mai greu sa gasesti femei care se afla la mijloc deoarece multe sunt extremiste. Ori speriate de bombe/ proaste / needucate / imature, ori tupeiste, cu gura mare, chef de scandal, aere de superioritate, bully, de-ti vine sa le bati in primele 5 secunde.
Noi oamenii de cele mai multe ori suntem extremisti, nu ne place mijlocul si nici nu ne gandim la el. Daca eu iti zic ca vreau devin bogat, tu automat te gandesti la milioane de euro, insa si cu o suma de cateva mii as fi multumit, asta ar fi doar un exemplu pentru care noi dam in extreme.
Eu am suferit de sindromul baiatului bun, doamne ce chin. Iti recomand sa citesti cartea,, No more Mr. Nice Guy" sau,, Gata cu baiatul bun!" tradusa in romana. O sa te lumineze. Multi cand aud de titlul asta se gandesc,, ou gata. nu o sa mai fie baiat bun, o sa fie un baiat rau". Gresit, o sa fie un baiat care nu o sa-i mai lase pe altii sa-l ia peste picior.

| CleanHeart a răspuns:

Nu as accepta astfel de baieti langa mine, nu-mi plac, plus ca l-as face mielusel dar chiar si asa ma dezgusta caracterele astea, poate sa fie cel mai ce dar daca un om are caracter de 2 lei il trimit de unde a venit in a doua secunda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cui nu-i plac baietii rai? thinking
Îmi plac, dacă exista o limita.Nu sa ma controleze când merg la magazin.
Si eu sunt geloasa si posesivă.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti-ai bate iubitu'? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Dacă are vreo fantezie...

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa fie legat de pat si torturat intr-un mod placut smug

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce limite? Sa te gâdile până faci pipi pe tine?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Te-ar tenta? thinking

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate. sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Interesant

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, fetelor le plac sa fi tu insuti. Că dacă încerci să pari un tip rău deși tu nu ești așa o să te demaște cat ai zice pește. Răutatea aia trebuie sa vina din interiorul tau. Nu că așa consideri tu șmecher sa fi rău.
Tu trebuie sa găsești una care îți este pe plac ție, nu una care a fost abuzata in trecut și nu trebuie să-ți fie milă pentru ea, nu are de ce, e fata matura daca accepta asta nu ai de ce sa o judeti.nu trebuie sa te schimbi tu pentru ai face pe plac ăleia. Oricum cele care umbla cu tipi astfel, au avut experiențe în trecut cu estfel de persoane și pur și simplu le excită doar astfel de abuz. E problema la ea, nu la tine.

| AEWPenta a răspuns:

Da,femeile vor sa fie controlate si de aceea isi cauta cate o bruta sa le tin in lant.