| babydol a întrebat:

Buna fetelor! ati sta cu un baiat care nu arata ca va iubeste, nu va alinta, nu prea va cauta, si sa va spuna ca sunteti grase chiar daca nu sunteti?

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, am nevoie de dragoste, de tandrete, de alintari.

| monyk a răspuns:

Buna, nu stiu ce sa cred... oricine are nevoie de iubire si mai ales ca fata, orice fata isi doreste sa fie alintata, cautata, iubita, sa simta iubirea din partea iubitului; degeaba te iubeste, daca nu te cauta, nu te alinta, iti cauta defecte, nu iti arata ca te iubeste.Adica nu stiu, oricum eu chiar daca as iubi mult un baiat dar el s-ar comporta asa, l-as lasa pentru ca mai sunt si alti baieti care sunt capabili sa se comporte cum trebuie; dar eu nu inteleg, daca un baiat iubeste o fata cum poate sta fara ea, cum sa ii scoata ochii ca arata nu stiu cum, cum poate sa nu alinte persoana iubita, eu una stiu ca atunci cand iubesti pe cineva, ii arati asta si iti dorest cat mai mult sa stea in preajma ta, asta nu e o relatie, iti spun eu. Din cate am observat, tu il iubesti mult, dar lui nu ii pasa, adevarul doare...
Stiu ca iti este greu dar nu iti dai seama ca tot ce face, te raneste? Tu meriti ceva mai bun, viata nu se opreste la el, ce relatie mai e si aia in care el ca baiat se comporta in felul acesta? Pai daca ar face asa iubitul meu, mai bine sa sufar un timp fara el, decat sa fiu mereu ranita de indiferenta lui, de vorbele lui, de dorul lui.Hai curaj, renunta la el, ca va fi mai bine.Ca sa iti raspund concis la ce ai intrebat:nu, nu as sta cu el daca se comporta asa, am nevoie de iubire, atentie, sa ma sune, sa ma caute, sa ma alinte, sa ma iubeasca cu adevarat. Ori totul ori nimic!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu are ce căuta un astfel de specimen în viața mea.
Pa, pa.

| Alisa a răspuns:

Pai nu, doarece eu sunt mai orgolioasa de felul meu, si asta ar insemna sa ma calc pe mine insumi in picioare.
Atata timp cat nu iti acorda atentia care ai nevoie, nu iti arata ca te iubeste, nu te merita. Mai ales daca iti spune ca esti grasa sau prea slaba, desi tu nu esti. Acest baiat te-ar place doar pentru fizicul tau si nu ar stii sa iti aprecieze sufletul si ceea ce esti tu ca persoana.
NU cred ca iti doresti asta. Cu timpul ti-ar spune ca ti-au aparut riduri, ca imbatranesti, etc. Lucrul asta doare foarte tare, mai ales cand aceste cuvinte vin din partea persoanei pe care o iubesti, si el nu stie sa te aprecieze si sa te iubeasca macar pe un sfert pe cat il iubesti tu.
Sunt atatia baieti care chiar stiu sa aprecieze o fata si sa o iubeasca pentru ceea ce este ea ca persoana, nu pentru felul cum arata, sa o iubeasca cu toate defectele ei, sa o accepte asa cum e si sa nu ii pese daca pe parcurs se ingrasa sau slabeste.

Incearca sa te rupi de acel baiat (daca asa e baiatul pe care l-ai descris in intrebarea ta) pentru ca mai devreme sau mai tarziu o sa iti para rau ca nu ai avut pe cineva langa tine care chiar sa te iubeasca asa cum esti tu.
Numai bine!

| Rukhsandra a răspuns:

Nup... ce am inebunit?! laughing
meritam mai mult de atat tongue

| madalicious a răspuns:

Nu, niciodata. Am prea mult orgoliu si prea multa demnitate pentru a suporta asa ceva din partea unui tip fara minte.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Oke. Dar de ce ai sta cu el? Că arată bine? Că e popular? Doamne... dragostea constă exact în ceea ce ai enumerat tu acolo straight face

| Seline a răspuns:

Ce rost ar avea?

| alina_3473 a răspuns:

In nici un caz viata e prea scurta si merita traita gaseste pe cineva care te place asa cum esti.

| Mystique a răspuns:

"Nu, nu, nu"?! Raspunsul meu e tot nu, un nu categoric!winking Everyone wants love si un asa tip nu ar avea ce sa imi ofere.

| emasweetgirl a răspuns:

In nici un caz!
I-as da papucii imediatwinking
doar nu o sa stau cu cineva care ma jigneste...

| Green a răspuns:

Normal ca nu! Nu ar mai fi niciun motiv pentru a sta cu el. Mai ales ma mai si insulta. clar ca nu as sta cu el.

| SMTHING a răspuns:

NU in nici un caz
dal dracu
mai sunt baieti in lume

| moftuliki a răspuns:

Nu nu as sta nikiodata cu un asemenea "specimen" poate sa fie printul printilor daca are asa comportament

| L i T h i U m < 3 a răspuns:

In niciun caz...chiar daca pare putin rautacios i-as pune o piedica clasica si i-as spune "sunt rapida pentru o grasa, nu?"laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce fel de baiat este acesta? Ce-ntelegi prin a sta cu un baiat? Presupun ca ceva fara sentimente. Daca acestea nu exista, imi este indiferent.