| anonim_4396 a întrebat:

fetelor, baieti, celor care macar o data au fost cu inima franta. Va rog foarte mult sa ma consolati.
Ideea e ca am avut cel mai sincer iubit din lume si o poveste foarte frumoasa de dragoste, eram mereu impreuna, peste tot eram impreuna, si cea mai mare frica a lui a fost sa nu ma piarda, sa nu-l las eu, faceam totul doar sa nu-i fac rau fiindca ma iubea enorm, si toti stiau asta, dar uite ca relatia noastra a inceput sa nu mai "functioneze" si ne-am despartit. Am aflat ca are pe alta, si o avea si inainte sa incheiem relatia, si poate ca e vina mea ca nu i-am oferit destula iubire. Asta cel mai mult m-a durut! nu mai rezist, mor de dorul lui, nu accept ideea ca nul voi ma vedea, ca nu voi mai vorbi cu dinsu, CA ESTE ALT CINEVA LINGA DINSU, traiesc o trauma, mereu plang, pur si simplu nu mai rezist, nu am chef de nimic, NU REZIST, NU REZIST! cred ca nu o sa mai gasesc pe nimeni mai bun ca el, mai intelegator si mai iubitor, nu ma simt in puteri sa incep o relatie cu alt om, il vreau pe el si gata crying( ma doare foarte mult, ma sufoc, nu stiu cum sa trec peste asta, cum, si mai stiu ca nu putem fi impreuna. sunt foarte disperata, dar nu am in gand sa ii plang in genunchi, il vreau doar aproape, nu inteleg cu a putut sa uite totul atit de repede, cum a putut sa plece? Va rog cele mai eficiente sfaturi, dragii mei va multumesc

38 răspunsuri:
| Tabetha a răspuns (pentru Giulia97Anna):

Multumesc tare mult, * dar totul era atat de perfect, nu ma asteptam niciodata asta de la el, chiar si prietenii lui s-au dezamagit. Ba era atat de frumos ca nici nu ai zice ca chiar nu a tinut la mine. Stiu ca a tinut, stiu asta, dar nu inteleg ce l-a determinat sa procedeze asa, chiar nu inteleg, e un las...

| Tabetha a răspuns (pentru superuamen):

Si mie mi-ar placea

| Tabetha a răspuns (pentru RedheadOnTheRun):

Multumesc foarte mult pentru raspuns, o sa urmez sfaturile. Stiu ca nu merita

| Tabetha a răspuns (pentru Aasdfghj):

Dupa aia chiar nu stiam ce sa cred a fost iubire sau nu, dar cum am mai spus, dupa cate am trecut impreuna, si cate am facut unul pentru altul, era nebun dupa mine, nu s-a asteptat nimeni din partea lui. a spus ca vrea tar mult sa fie cu mine dar o parte din el o alege mai mult pe ea si atat. e un prost!

| Sofia33 a răspuns:

Cauta-l si spune-i ce simti! Poate si el simte acelasi lucru ca si tine, poate reusiti sa va impacati, daca asta iti doresti! Nu ai nimic de pierdut!

| Aasdfghj a răspuns (pentru Tabetha):

Ce conteaza de cand? Conteaza ca statea si cu tine si cu ea. E lipsa de respect, iubirea s-a pierdut pe drum sau nici nu a existat.

| Giulia97Anna a răspuns (pentru Tabetha):

Stiu cum e happy Mie mi se zicea ca el nu e ceea ce pare si eu ca o"fraiera" ii luam apararea.La un moment dat am observat ca este exact cum mi-a fost descris.un las. exact cum ai zis tu despre fostul tau prieten.Stiam ca o sa sufar dar am preferat sa ma despart de el(am plans ca o proasta 1 luna de zile, tu sa nu faci asta).Iar acum, abia astept sa fac 1 an de cand sunt cu EL, actualul meu iubit happy Deci, trebuie sa iei o pauza sa iesi cu fete, baieti in oras(asa am facut eu) si usor usor o sa-l uiti.Si eu cred ca o sa-ti gasesti pe altcineva.Pe cineva care poate chiar va tine cu adevarat la tine si iti va demonstra cat de mult te iubeste, incat o sa uiti trecutul si o sa-ti doresti sa stai numai in prezent. Sper ca te-am ajutat, si numai fi tristawinking

| Liviu a răspuns (pentru Doub):

Cred ca e moldoveanca laughing ca pe acolo se cam discuta asa din ce cunosc eu.INsa nu ii asta baiu happy