| Lolo_3214 a întrebat:

Buna fetelor... Daca ati avea un prieten pe care l-ati iubi mult, dar pe plan sexual nu v-ar satisface i-ati da papucii?

Răspuns Câştigător
| Eddy_7914 a răspuns:

Sorry ca ma bag, desii ai nevoie de pareri de la fete. Dar OMG cum sa asculti asa ceva?"Nu cred?!" Esti crazy domnisoara? Cum nu crezi? Pff, ce lume.
Si sa iti raspund si tie Lolo, ar trebui sa faci ceva schimbat fata de ceea ce a'ti facut pana acum, desi nu o sa reusesti pentru ca de fapt tu nu simti nici o placere. Deci cum te exprimi tu, dai papucii pentru ca fara sex, fara a avea placere in pat cu cineva nu exista, hai ca acum merge 2-3sapt o luna cat dureaza relatia dar apoi o sa aveti probleme serioase. So, intodeauna sa mergi pe principiu asta, "Nu ne potrivim la pat? Nu o sa reusim niciunde." (Cine nu intelege ii explic si detaliat.). Cred ca ar trebui sa ma asculti pe mine, nu pe fetele astea care nu stiu cu ce se mananca sexul sau iubirea whatever. Bafta. Ai putea sa ma ti la curent sa imi spui ce ai rezolvat.happy

9 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu nu cred ca as face asta, nu mi se pare normal sa renunti la iubire daca sexul nu e atat de satisfacator.
Pentru mine, a iubi e un vis, un basm greu de trait, asa ca n-as renunta la nicio sansa sa ma simt iubita.Sexul poate fi oricum, caci impreuna, cu vointa si dorinta, am reusi sa schimbam multe!

Nu dau un raspuns cert, caci nu sunt in situatia asta, dar claaar as lupta si nu as renunta usor niciodata!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Satisfactia sexuala nu e ca ciocolata, sa iti dea placere imediat! Ea apare cu timpul, pe masura ce va acomodati psihic si fizic, si comunicand foarte sincer ce si cum vrea fiecare, ce simte, cum merge, etc! Se pare ca amandoi mai aveti multe de invatat, mai ales daca nu ati facut Petting inainte!

Preludiul dureaza suficient de mult ca sa te lubrifiezi (uzi)?! El are rabdare, l-ai invatat ce si cum iti place?!

Crezi ca daca ii dai papucii ai vreo siguranta ca next-ul te va satisface?! Trebuie sa inveti sa te bucuri de tot ceea ce inseamna intimitate, si nu doar sa vanezi satisfactia orgasmica! care este oricum o reusita in doi!

| Emeraude a răspuns:

Pai probabil am persevera amandoi, dar daca nu merge, asta e. Cum sa iubesti o pesoana si sa nu-ti exprimi sentimentele? laughing
Pana acum nu mi s-a intamplat, dar cred ca da, din pacate l-as parasi.
E la fel ca si in cazul in care pe plan sexual merge totul bine, dar afectiv nu se intampla nimic. Si intr-o astfel de situatie, as proceda intocmai.

| smartalogu a răspuns:

Super fetelor, imi place de voi, tocmai v-ati dat arama pe fata (unele ca sa nu fiu porc si sa generalizez). Deci la voi daca tipu e frumos, destept, romantic si ma rog are toate calitatile mai putin faptul ca nu poate la pat ca deh ori lipsa de experienta, ori bagheta mica ori ori ori, voi ca niste fete finute ce sunteti ii dati papucii, ca voi nu puteti sta fara mataranga. Si ne mai miram dc a luat-o lumea razna. In cazul meu (desi nu a fost pusa intrebarea asa) chiar daca tipa nu sar descurca in pat nu ar fi nici o nenorocire. NU sexu defineste o relatie, dar pentru voi la 14-15-16 ani cand nici nu v-au dat bine tuleii daca tipu nu e bun la pat de fapt nu e bun de nimic. Nu e de mirare ca auzim atatea fete ca si-au inceput viata sexuala la varste fragede. Voi nici nu stiti bine cu ce se mananca da vreti cat mai multa satisfactie. Pai iesiti dragele mele pe centura si acolo aveti de unde alege si puteti da chiar si verdicte in functie de performanta, desi nu stiu la ce v-ar folosi asta. Nu cred ca o sa vin vreun tip de pe centura sa va aduca 1 floare de ziua voastra, dar... daca asta vreti... O zi buna in continuare si sper ca sa nu mai aud prea curand asemenea ineptii altfel cred ca renunt la site si asa am inceput sa ma cam plictisesc. Sau ma rog cel putin la rubrica asta.

| MonicutZZa a răspuns:

Sigur ca nu. Iubirea nu rezuma la atata lucru. Si ideea de a nu fi bun la pat e o prostie. Nu e vorba ca nu e el bun la pat, ci e doar lipsa de comunicare, daca vorbesti cu el, daca ii spui ce si cum iti place, va stii si va face. Nu prea cred in posibilitatea de a se citi gandurile, deci trebuie sa vorbesti. Daca iubirea de care vorbesti tu se rezuma la sex si depinde de sex, clar nu e iubire.

| lavynika a răspuns:

Nu cred.

| luciana_3279 a răspuns:

Buna, daca l-ai iubi cu adevarat cu siguranta ai fii multumita de el ca persoana in primul rand si totul se va invata in timp cu rabdare si prin comunicare.succes

| ;x^..::pasTiluTza`))::...:x:x a răspuns:

Ce vrei sa-l tzin pe post de bibelou?laughing
Normal ca Da!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt de un an cu iubitul meu si sincer am avut doar de 2 ori orgasm si ast cu ajutorul meu.asta este.il iubesc din toata inima si simt ca sunt cea mai fericita femeie langa el. avem planuri mari.nu l-as parasi niciodata.sincer:X.sex gasesc la orice colt de strada, iubirea vine o singura data in viata si daca o pierzi mai greu e sa o gasesti, fuge repedebig grin
p. s:in cazu' in care stau cu unu' fara sa-l iubesc si nu ma satisface, da l-as parasi. daca n-am d-aia nici d-aia.pai de ce mai suntem impreuna? asa da. dar nu sa renunt la iubire pentru sex.no waybig grin [si pentru cei ce vor comenta aiurea si probabil vor zice ca sunt ipocrita.am 24 de anisori.deci nu m-am nascut chiar ieri, stiu ce vb]