| PinkIceCream5 a întrebat:

Bună, fetelor! Dau funda răspunsului cel mai bun!
As dori sa ma îngras puțin si am auzit ca anticonceptionalele da o mare pofta de mâncare... Înainte sa consult ginecologul, as vrea sa aud parerile voastre despre Yasmin... Știu ca toate avem organismul diferit dar majoritatea prietenelor mele au consultat ginecologul si li s-au dat Yasmin. Vreau sa imi spune-ti părerea voastră, cele care folosiți aceste pastile. Multumesc, o seara buna!

Răspuns Câştigător
| blablabla182 a răspuns:

Buna.eu iau yasmine si m-am ingrasat dar m-am ingrasat frumos si uniformbig grin insa nu e bine sa le iei asa de capul tau ci decat recomandate de catre ginecolog, mie astea mi-au fost recomandate timp de 3 luni.Doctora mi-a spus ca s-ar putea sa am dureri de cap. n-am avut insa mi-a dereglat ciclul.nu mai vine regulatstraight face mi se intampla sa vina si de 2 ori pe luna dar nu trebuie sa te panichezi fiecare fata are organismul ei, in principiu eu sunt multumita pentru ca m-am ingrasat imi sta bine

2 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Nu cred ca asta e o metoda sanatoasa de ingrasare. anticonceptionalele sunt "bombe" cu hormoni si pot avea si efecte secundare.
daca vrei sa te ingrasi mananca orice, oricand si oriunde. acuma depinde de organismul fiecareia. cunosc fete care oricat de mult ar manca, nu se ingrasa pentru ca asa e organimul lor si nu au ce face. te sfatuiesc sa iei anticonceptionale doar in cazuri de urgenta (doar daca ai cu adevarat probleme de sanatate) si la recomandarea medicului.

| Alcyon a răspuns:

Anticonceptionalele NU SE IAU ca sa te ingrasi. Asta nu e metoda de ingrasare, ci de protectie contra unei sarcini. Au multe efecte negative asupra organismului.