| sillvana a întrebat:

Buna fetelor, nu vreau sa radeti de mine, vreau sa stiu daca e ceva normal, sau eu sunt singura ciudata.am 15 ani si sanii mei sunt maricei, dar nu imi ies sfarcurile afara, numai uneori, alte fete le au mereu iesite.eu nu inteleg eu de ce nu le am.nu ca as vrea sa le am, mie imi plac asa cum sunt, dar vreau sa stiu daca este o problema sau e ceva normal?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Este normal,nu te nelinisti.
Sanii au diverse forme si texturi,nu trebuie sa consideri ca tu ai avea ceva in plus sau in minus.
Din cele descrise de tine cred ca te inscrii la categoria fetelor cu sani "pudici",adica,doar in cazul unei excitatii externe se poate intampla sa iti iasa in afara sfarcurile.
Nu te gandi neaparat la rau,urmareste insa daca la frig sau caldura brusca ies in afara,de asemenea in cazul unei excitatii sexuale,oricat de nevinovata ar fi ea.
Uite,am gasit pe net un mic articol pentru tine,daca vrei, citeste-l, cred ca o sa te lamureasca foarte bine:
http://www.csid.ro/health/tot-ce-trebuie-sa-stii-despre-sfarcuri-3705833/
Nu ai nici un motiv de neliniste, e bine ca vrei sa-ti cunosti organismul si sa-l intelegi.
Iti doresc numai bine!

13 răspunsuri:
| dOody a răspuns:

Nu draga mea! nu este ceva anormal! Dar daca vrei sa schimbi ceva, fa-ti zilnic 15-20 minute masaj la sani(folosesti o lotiune racoroasa. ...cu aloethinking sau ceva mentolat) iar dupa fiecare dus. sa iti dai cu apa rece doar pe sani(cam 10 secunde-sau cati poti suporta).si cam in 1-2 luni se vor vedea rezultate

| Libelle a răspuns (pentru dOody):

Nu stii ce vorbesti.Nu se face masaj la sani,sunt prea sensibili sa suporte masaj zilnic.Una e sa te dai cu crema,alta e sa masezi.
Faza cu apa era pentru fermitate.Dar te ia toate frigurile cu apa rece, n-o mai invata prostii, ca nu da "rezultate"pentru ce vrea ea oricum.

| dOody a răspuns (pentru Libelle):

Draga, in caz ca nu stii, aceste lucruri mi-au fost recomandate de un medic specialist! Asaa ca nu mai vorbi in nestiinta de cauza!

| Libelle a răspuns (pentru dOody):

Da? Ca ai retinut 2 idei ce ti le-a zis un medic in treacat nu inseamna ca poti sa dai sfaturi aiurea.
Dau copy-paste dintr-un raspuns dat de Brigaela:"Fetele care isi maseaza sanii nu faca ltceva decat sa si-i traumatizeze repetat, ceea ce creste (putin) riscul de cancer de san."bine? Si nu e singura care a sustinut afirmatia asta.

| dOody a răspuns (pentru Libelle):

Masaj cu uleilaughing si in plus nu sunt chestii auzite in treacat. mi-au fost recomandate. si chiar au efect!

| frumusikgirl1 a răspuns:

Nu este nici o problema:pe...vezi daca iti ies uneori inseamna ca ii zgarmi vezi ca la inceput ti se face o coaja in varf si nu trebuie sa iei coaja aia:pe funda?smugsmug

| sillvana explică:

Pai eu sunt fata din dreapta

| Libelle a răspuns (pentru sillvana):

Si tu cum vrei sa le ai?laughing Nu le suport pe fetele alea care ies pe strada, si nici macar un sutien nu sunt in stare sa'si puna.Adica mi se pare de prost gust, atrage mult atentia sa ti se vada sfarcurilestraight face

| sillvana explică:

Pop4 daca e la ce ma gandesc eu, nu multumesc nu vreau sa ma ajuti

| MariiLetz a răspuns (pentru sillvana):

Uita-te la intrebari la pop4 ala si vei vedea ca are la intrebari chiar asa citez: " Daca e vreo fata din buzau care vrea sa fac sex.add me catalin_handel"
Deci e un obsedat sexual nu-i da add
Sanii tai sunt ok (sunt baiat deci sunt specialist laughing )
Ai grija sa ii acoperi bine ca cine stie ce priviri o sa atragi.

Bafta!

| kurtdcbn a răspuns:

Hai frate laughing cui ii pasa ai sani mari? ai. lasa sfarcurilerolling on the floor o sa ti se dezvolte si aialaughing

| NyanCat a răspuns:

Nu-ti face griji, e ok, si la mine e tot asa. numai ca nu stiu daca si tie iti iese un fel de coaja sau piele ce o fii.

| p0p4 a răspuns:

Fa-ti o poza si trimite-mi.o add me:cataln_handel.va fi placerea mea sa te ajut