| kryssty8 a întrebat:

Fetelor, pe voi va doare cand faceti dragoste? sau ce simtziti? vreau intrebari serioasebig grin...Multumesc anticipathappy

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu ma doare. M-a durut primele 4-5 dati si cand am avut o infectie genitala. In rest, simt numai senzatii placute, de intensitate variabila, de obicei de la puternice la foarte puternice.
Nu este normal sa simti durere. daca nu esti foarte incepatoare (la primele 5-10 contacte sexuale), trebuie sa te vada ginecologul. Spune-i ca ai dureri la contactul sexual. Este un semn important si adesea duce la diagnosticarea unor infectii altfel inaparente. Dupa ce excluzi sau vindeci infectia, daca durerile persista, trebuie sa va ganditi la un preludiu mai bun sau la folosirea unui lubrifiant pe baza de apa de la farmacie.

6 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Doare numai cand, pe langa lipsa lubrifierii datoarata preludiului insuficient, saiu si excitarii insuficiente, mai ai ceva in vagin - ori vreo infectie, ori un chist! Fuga urgent la ginecolog!

| Loryoficial a răspuns:

Mah daca nu imi dai fundita nu-ti zic daca o doare sau nu pe nevastamea...tongue...hai mah 4 friend`sbig grin

| ChildrenOfBodom a răspuns:

Vrei raspunsuri serioase, nu intrebari... Pai te doare dar in acelasi timp apare si placerea de a face dragoste mai ales daca esti in pat cu barbatul visorilor tale si pur si simplu uiti de durere big grin

| Ana_2177 a răspuns:

Pai intr-adevar... daca nu ti.ai inceput viata sexuala de mult timp e logic doare putin (la fel cum ma doare si pe mine)dar apare si senzatia de placere acum depinde si de corpul fiecareia pe unele le doare mai mult, pe altele mai putin si de incalzire.etc:d iar daca ti.ai inceput viata sexuala de suficient timp cred fara nici o indoiala ca trebuie sa mergi la ginecolog sa nu apara probleme:-( iti spun din experienta ca acolo iti rezolvi problemele cel mai sigur si sa nu iti fie rusine sa spui toate temerile pe care le ai e foarte important sa ai curaj sa. i spui tot. Sper ca ti.am fost de folos. pusykissbye bye

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate raspunsuri serioase, nu intrebari tongue

Placere ce sa simti. Nu se poate explica.

| alix_5880 a răspuns:

Hei :*, trebuia sa mentionezi daca tocmai ti'ai inceput viata sexuala sau ai ceva timp de cand nu mai esti virgina. durerile sunt la primele 3/4 contacte sexuale, adica cel putin mie asa mi s-a intamplat. poate depinde si de organism, poate nu te'ai dezvirginat din prima si de aia inca te mai doare. ai grija de tine, pupici.