| suflet1000 a întrebat:

Buna fetelor spuneti-mi si mie ce sa fac. iubesc o fata din toata inima mea, dar deseoari ea imi testeaza loialitatea, pana acum o luna ma alinta si ma indragea foarte mult, dar acum e schimbata. zice ca ma iubeste dar incepe sa devina putin cam suferitor... dar nu stiu ce sa fac... o iubesc din toata inima mea si nu vreau sa o pierd pentru nimic in lumea asta.va rog dati-mi si mie un sfat, asi fie foarte recunoscator.

Răspuns Câştigător
| deedi9 a răspuns:

Vorbeste deschis cu ea, explica-i cat de mult o iubesti si ca nu vrei sa o pierzi pentru nimic in lume, dar ca te deranjeaza comportamentul ei din ultima perioada... Intreab-o despre parerea si comportamentul ei. Daca se intampla cumva sa va certati vreodata ( sper din suflet sa nu big grin) incearca sa lasi de la tine, sa ramai calm, pentru. ca daca te vei enerva nu va ajuta la nimic. Bafta!

9 răspunsuri:
| deeadragutza2 a răspuns:

La ce te referi cand zici ca iti testeaza loialitatea?

| suflet1000 explică (pentru deeadragutza2):

Adesea,ma intreaba''iti place tipa aaa''si lucruri pe care ma streseaza.dar eu nu ma pot uita dupa alta fata, o iubesc pe ea si simt cum imi patrunde pe fiecare zi in inima, mia mult mai mult.dar tot incearc ea ceva dar nu stiu ce?

| AdelixA a răspuns:

Cum ai spus si tu, iti testeaza loialitatea, te duce la extrema ca sa vada cat esti de capabil sa induri pentru ea. Spune-i de multe ori ca o iubesti si pana la urma teva crede si v-a inceta...

| suflet1000 explică (pentru AdelixA):

Am indurat foarte mult crede-ma,dar nu e asta,parca ar avea o pesonalitate dubla,ba este fericit si adrabila,ba este trista si nepasatoare, eu iii dau toata fericirea mea, dar cate odata parca ma infiripa sa imi pun sufletul la picioarele ei.

| feefeee a răspuns:

Incearca sa discuti cu ea despre asta, sa ii spui ca te deranjeaza comportamentul ei si ca tu consideri ca s-a schimbat si partial nu mai e fata de care te-ai indragostit.Incearca sa afli si parerea ei in legatura cu comportamentul pe care l-a dezvoltat in ultima vreme.Nu uita ca comunicarea este cheia rezolvarii oricarui conflict, si daca incerci sa vezi problema si din punctul ei de vedere sunt sigura ca veti gasi un numitor comun si problema va fi rezolvata happy

| Metempsihoza a răspuns:

Vorbeste deschis cu ea. altceva nu vad

| suflet1000 explică (pentru Metempsihoza):

Sunt forate sincer,nu ezit sa vb cu ea, ii spun tot ce am pe suflet,dar ceva e schimbat la ea, si sunt sigur ca daca masi apuca sa scriu toata povestea de dragoste ce sa infiripat intre noi, asi scrie 2 romane.asa ma-ti intelege perfect.

| Metempsihoza a răspuns (pentru suflet1000):

Aha. mda... pana isi revine nu te baga prea tare in sufletul ei, lasa-i spatiu si daca se enerveaza sau ceva da-i dreptate. o sa treaca happy

| mayalove a răspuns:

Eu cred ca o iubesti din toata inima insa, cred ca te testeaza din cauza ca si ea este speriata(adica nu vrea sa te piarda)si nu e sigura pe sentimentele tale, oricum trebuie vorbit deschis calm soft um stim noi fetele si poate sa-i aratti tu k iti pasa de ea.
Nu e de ajuns sa iubesti in tacere, e bine sa arati ce simti.te pup tine-ne la curent