| GigglesToDay a întrebat:

Va Rog Intelegetina Si Multe Sfaturi --Heii TpuAm si eu o problema e ca o poveste incepe asa, eram pe mess vorbeam cu cineva un prieten si ne jucam adevar sau provocare si am dat mass nu mai stiu cu ce cred ca cu, te iubesc ceva de genu, si aveam un baiat in lista eu sunt din bucuresti el satu mare, si a spus ca el ma iubeste, nu e cine stie ce baiatul, dar stie sa iubeasca te respecta si te apreciaza, asta zic din ce mi-am dat seama vorbind pe mess, am mai vorbit cu el pe mess si eu sunt mai "crazy" de felul meu si am zis te iubesc vrei sa ne combinam era doar la caterinca, si dupa o saptamana am inceput sa ma indragostesc la nebunie de el [ nu e e nu print de frumos], si acum 2 zile i-am zis fara niciun motiv ca ar trebuie sa ne desparrtim sa ramanem prieteni foarte buni, el ca nu vrea prieteni vrea iubiti nu stiu ce ma apucat dar nu mai il place gen:nu mai sunt atrasa de el si el a plans era foarte suparat eu un pic am plans, inca tine poza cu mine la avatar inca vrea sa ne impacat sai acod a doua sansa chiar daca eu sunt devina in concluzie m-am combinat cu el asa la vrajeala dar vrajeala aia a inceput sa fie dragoste maine implinim o luna si el ar vrea sa ne impacam eu nu stiu ce sa zic mie foarte mila de el, ma inteleg binee cu el dar nu trebuie sa ziceti ca distanta e mare [e mare] dar are masina si ar venii oricand, si eu la satu mare am pe cineva[ o matusa] si as putea venii oricand si el cu masina apropo diferenta intre noi e 2 ani parca as vrea sa fiu cu el parca nu

ce spune-i sa ne impacam inc anul ne-am vazut si eu m-am despartit de el pentr m-am saturat sa zic asa de el

un sfat dati-mi nu spuneti "ce zice inima" pentru ca ea acum nu mai simte nimic, nu mai stie ce sa fac sfaturi din partea voasta astept

scuzati-mi greselile:* de scriere

cel mai bun sfat primeste funda si restul vot

astept:-s

6 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Eu zic sa ramaneti prieteni, nu sa te impaci cu el doar din mila happy
si sa incercati sa va vedeti si apoi sa apoi sa mai povestiti, daca in poze nu ti s-a parut asa frumos, poate in realitate e altfel
eu zic sa-i spui sa ramaneti prieteni si sa-i propui sa va intalniti big grin

| loveyouforever a răspuns:

Buna.daca totul a fost la caterinca la inceput,tu ai gresit foarte multhappy,dar daca pe parcurs tu ai inceput sa ai sentimente puternice si sincere fata de el sper ca i le-ai aratat...din cate vad,inteleg din ce spui tu, baiatul te iubeste si tine foarte mult la tine! nu tine cont de varsta sau de distanta! daca "va iubiti" nu tineti cont de nimic! iubirea trece si prin foc.
acum tu trebuie sa stai un pic si sa te gandesti la clipele frumoase petrecute alaturi de el(fie fata in fata sau pe mess)thinking, iar atunci eu cred ca inima te va ghida spre un drum mai bun...eu zic sa te impaci cu el,nu de mila,dar daca tu zici ca nu-l mai iubesti,se poate intampla ca la inceput, scanteia sa apara m, ai tarziu.impaca-te cu el, dar pune-i o conditie.acorda-i o vreme in care el sa iti demonstreze ca te iubeste, iar tu daca vei simti atunci ceva pentru el sa ramaneti impreuna, iar daca tu il vei simti ca pe un amic n-are rost sa continuati...
tu sa ai grija cu el! iubirea cred ca l-a facut fooarte firav si naiv! sa nu ii spui totul odata...ii spui pe parcur:p

bafta:*:*:*

pot considera fundita a meabig grin?

| Andrei233 a răspuns:

Sfatul meu pentru voi este sa va maturizati!

| Muresan_6009 a răspuns:

Uau asta da telenovela (fara caterinca) ...pfuu deci.
parerea mea sincera e ca nu exista relatii la distanta nu le inteleg, tehnologia a avansat dar din ce ai povestit tu aici aia nu e relatie.am senzatia ca peste vreo 10 ani persoanele uita de adevaratul sarut si pun doar " :* "...o sa faca sex virtual etc.p*** mea.aia nu e relatie ...deci parerea mea este sa iti gasesti si tu o persoana din acelasi loc cu tine sa va intalniti sa vorbiti fata in fata si asa mai departe.sa nu iti fie mila de el, noi baieti ne recuperam mai repede, dam de alta fata si uitam complet de cealalta.btw daca tipu asta a plans in halul ala numa barbat nu e, deci nu fii lezbi cautati un barbat serios care stie ce vrea si e aproape de tine si te poate ajuta la greu.numai bine si succes in continuare big hug

| mao14 a răspuns:

Buna :* parerea mea e ca daca ti la el impacati`va pentru ca daca va placeti dc sa nu fiti impreuna? dar daca nu ti la el si il iubesti doar a pe un prieten foarte bun at e mai bine sa ii spui la telefon de preferat nu pe mess ca tu il iubesti ca pe un prieten nimic mai mult si ca nu ai vrea sa se supere pe tine, ca tu vrei sa ramaneti puni prieteni pentru ca ti la el [ ca la un amic].
sper ca te-am ajutat :*
multa bafta

| DanYyy_8015 a răspuns:

Eu zic sa nu te impaci cu el. Pentru ca chiar daca are masina e o distanta mare, si o sa va vedeti rar. Aceasta relatia nu va tine mult. Sper ca te-am ajutatbig grin