| ιυвιтα a întrebat:

fetelor va rog sa ma ajutati...
Am un iubit de vreo luna si jumatate, problema e ca il iubesc mult, stiu ca e doar o luna de relatie dar eu il cunosc de cand aveam 7 ani si am mai fost o data impreuna!
Cum sa fac sa nu mai fiu atat de geloasa, adica orice aflu despre el ca a lasat comm-uri pe hi5 sau da add multor fete pe mess, ma face atat de geloasa incat imi vine sa plang de furie!
Problema e asa, mi-e frica sa nu-l pierd, l-am pierdut odata dar nu vreau sa-l pierd din nou!
Mi-a zis ca ma iubeste dar eu nu stiu ce sa cred...
Eu chiar il iubesc pe el!
funda!

Răspuns Câştigător
| Ciprian a răspuns:

Implica-te mai mult in relatia voastra. Faceti lucruri comune, fiti nedespartiti. Asa nu mai ai cum sa fii geloasa. Daca tu vrei sa continui asa, adica sa te superi si sa fii geloasa de la orice banalitate, sigur va veti desparti, deoarece nimanui nu-i place sa fie ``sufocat``, daca intelegi ce vreau sa zic.

7 răspunsuri:
| ιυвιтα explică:

Multumesc de ajutor!
Voiam sa va spun ca el nu stie ca sunt atat de geloasa!
Cat despre chestia sa placi mai multe fete deodata, nu sunt de acord deoarece nu este corect pentru partenera! o placi dar mai bine nu dai semne, adica as prefera sa nu stiu!

| Xonia a răspuns:

Incearca sa numai fii asa geloasa.Gandestete ca daca il intrebi tot timpu unde e, cu cine, cine e fata aia, de unde o cunoaste si asa mai departe... el o sa se simta sufocat si pana la urma o sa se desparta de tine.
Baietilor nu le plac fetele sufocante.Gandestete ca el pe tine te iubeste si nu sar uita la nicio alta fatahappy

| Issa_8382 a răspuns:

Trebuie sa ai incredere in el. Gandeste-te daca si tu ai hi5, primesti diferite comentarii de la baieti, ar le ignori, nu?happy ei si el le da probabil din plictiseala. Daca ti-a spus ca te iubeste invata sa ai grija de el si sa nu il sufoci cu gelozia ca poate atunci va fi mai rausad. ai incredere in el, e cu tine, cu tine se plimba, pe tine te saruta, tie iti zice ca te iubeste.happy Nu baga toate scaparile in seama. Ai grija de relatia voastra. Te pup:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gelozia a aparut tocmai pentru faptul cal iubesti nu merita sa plangi pentru simplu fapt ca lasa comm la una sau doua fete, daca totusi vatzi impacat pentru a doua oara inseamna ca te iubeste sau cel putin simte pentru tine ceva mai special, in mom cand citesti commurile lui gandeste-te ca tuh esti mai importanta pentru el si commurile respective sunt lasate doar asa aiurea nu neaparat ca siar dori pe altcineva, petrecetiva mai mult timp impreuna si spunetiva mereu adevarul, da nu inkerka sal presezi si tot timpu unde esti cu cine esti? pentru ca nimanui nu-i place asta lasa-l putin si in largul lui si vei vedea ca vei fii mult mai apreciata si te va admira mult pentru asta. Vei avea numai de castigat :* bafta

| rares1900 a răspuns:

Bai e baiat si eu la fel dar e evident ca mai place si alta fata ce crezi ca-mi place numai de una

| alle_1602 a răspuns:

Scumpo prin atitudinea ta in vei pierde din moment ce el te iubeste nu ai de ce sa iti faci griji.Gelozia este o foarma prin care iti arati neincrederea fata de o pers iar din mom ce nu ai motive sa fii geloasa adica el nu iti da nu ai de ce sa fii. Incearca sa faci tot posibilul sa te detasezi de aceasta gelozie care pana la urma este oarba si la cea mai mica furie poate declansa un adevarat razboi care poate dauna foarte rau iar mai tarziu sa iti para rau. Sper ca te-am ajutat funditabig grin

| BeBeka a răspuns:

Pai incearca sa ai incredere in el.Si nu trai cu teama ca il vei pierde pentru ca cu cat te feresti mai mult e probabil sa se intample, lasa lucrurile sa curga de la sine...