| anonim_4396 a întrebat:

Buna fetelor. Voi in perioada menstruala cum va "organizati" timpul? Adica ce absorbante/tampoane folositi? Pe timp de noapte cum rezistati? Sau durerilor de burta?sad

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fiecare folosește absorbante/tampoane în funcție de fluxul sângelui menstrual.
Pentru calmarea durerii se poate bea ceai de mușețel, sticlă cu apă caldă pe burtică, fără baie generală și efort fizic susținut.
Pa, pa.

| xxdd a răspuns:

Pentru dureri 3 pastile pe zi: 2 scobutil si un nurofen.
In primele zile,cand este o cantitate mai mare folosesc always night,care sunt mult mai mari decat cele obisnuite, iar seara la fel. Noaptea, dorm culcata pe spate ca sa evit patatul. Cateodata mai pun si cate ceva cald pe burta ca sa amelioreze durerea.

| Amelya02 a răspuns:

Dureri de burta. ceai cald
Absorbante normale.always
pe timp de noapte nu-mi fac probleme.
Stau in pat doar in prima zi, infasurata cu paturi, dau din picioare si cam atat.hee hee

| beki13 a răspuns:

eu folosesc Always absorbante, noaptea nu am probleme, iar pentru dureri nurofen

| rikkimady16 a răspuns:

Eu folosesc absorbante bella for teens, mie mi se potrivesc pentru ca nu sunt foarte groase si eu nu am un flux foarte mare. depinde si de corpul tau si noaptea tot delea folosesc. Cu durerile de burta nu le am pentru ca eu nu am nicio problema, nu ma doare absolut nimichappy...acum tu stii ce e mai bine pentru tine eu ti-am dat o sugestie, poti sa incerci daca vrei.

| Evolett a răspuns:

Poi eu folosesc Always! Noaptea nu am probleme! Iti recomand algocalminul! la mine. merge perfect! Pe mine in perioada respectiva nu ma doare burta absolut deloc! inca spatele MA OMOARA! atunci iau o pastila si imi trece in 10 minute! Imi dau un sfat poti pune deasupra absorbantului hartie igienica sau vata! Sper ca ti-am fost de folos! Pupici!♥♥

| LoreeeeeeeexD a răspuns:

Always de noapte folosesc mereu pentru ca am un program incarcat si imi e frica sa nu ma patez.Sunt foarte bune,crede-ma! Dureri de burta, nu prea am iar cand am beau un ibrubofen sau daca nu, imi pun pe burta o sticla cu apa fierbinte si in 5 minute nu mai am nimic. Vorbesc serios, incearca. Sper ca te-am ajutat.