| AnnaMaria95 a întrebat:

Buna fetelor. Vreau sa va spun ca mi am inceput viata sexuala devreme pe la 15 ani jum si nu mi a curs sange nici la primul contact nici la al doilea nici la al 3 lea, doar o singura data cand mi a introdus 2 degete. Vreau sa zic ca de atunci a trecut deatul timp, merg pe 18 ani si nu mi a curs sange. Ce se intampla? Un baiat mi a zis ca cica nu pot ramane insarcinata.

8 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Unele himene sunt mai elastice si din acest motiv,nu se rup la primul contact sexual. Dar nici la al doilea,la al treilea? Doua degete,nu pot fi atat de groase cat un penis in erectie! Dezvirginarea,sau daca ar curge sange sau nu, nu are legatura cu modul de a ramane insarcinata:odata ce si-a varsat sperma, care contine spermatozoizi si esti la ovulatie(pe la mijlocul ciclului menstrual)poti ramane insarcinata! Prezervativele, va pot scuti de multe lucruri neplacute:sarcina, boli transmisibile, infectii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si tu l-ai crezut? multe cunostinte mai ai despre viata sexuala inceputa.ai inceput ceva despre care habar nu ai nimic? asta spun eu ca e curajmsi a te arunca cu capul inainte fara sa stii ce lovesti.dar e si iresponsabilitate.

| AnnaMaria95 explică (pentru anonim_4396):

Serios... n a curs deloc pana acum

| justsummer a răspuns:

Cand ti-a introdus cele doua degete te-a dezvirginat. Si poti ramane insarcinata chiar daca mai esti virgina, ceea ce in cazul tau nu mai e valabil.

| InsertName a răspuns (pentru justsummer):

-.- pai a dezvirginat-o de la primul act sexual. Cand i-a introdus cele 2 degete s-a rupt himenul.Cred ca faci o confuziehappy.

| justsummer a răspuns (pentru InsertName):

Partea a doua a raspunsului era pentru nedumerirea ei legata de sarcina.

| InsertName a răspuns (pentru justsummer):

happy Nu vorbeam de partea a 2-a. Eu zicea de:"Cand ti-a introdus cele doua degete te-a dezvirginat." ceea ce e total gresit.Nu ma lua in nume de rau.

| sweettyyyy a răspuns:

Nu e nimic iesit din comun, am doua prietene, care au facut prima data si la fel nu a curs singe, nici in primul contact nici in al2lea! nu-ti fa griji