| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor. mi-am inceput viata sexuala acum 2 luni si la primul contact sexual nu mi-a curs sange si acum de fiecare data ma doare de ce? un raspuns va rog multumesc

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

20% din femei nu sangereaza la deflorare, este normal, nu e nimic ingrijorator. Durerea la contact sexual poate fi provocata de o infectie genitala (presupun insa ca ai fost deja la ginecolog in cele dou luni si o infectie este exclusa) sau poate fi cauzata de insuficienta ta lubrefiere sau de incompatibilitatea intre dimensiunile vaginului tau si cele ale penisului lui. Relaxeaza-te mai mult, folositi prezervative (penetratea este mai pitin dureroasa pentru tine) si un lubrefiant pe baza de apa de la farmacie.

| catthshshshs a răspuns:

Ai nevoie de un preludiu mult mai lung, tu trebuie sa fii foarte excitata. Si eu am patit ca tine, prima data nu mi-a curs sange, ci dupa vreo 2 saptamani de la primul contact.Nu e obligatoriu sa iti curga sange totusi.
S-ar putea sa te doara din cauza ca nu esti suficient de relaxata in timpul actului sexual.Si probabil ca si tu te gandesti prea mult la durere, ti-o produci sigura de fapt.Fii mai relaxata si vorbeste cu partenerul tau sa te excite mai mult si sa aiba multa rabdare cu tine atunci.Sper sa functioneze.Doar daca sunt dureri foarte insurportabile e cazul sa mergi la ginecolog.

| julieta a răspuns:

Poate din cauza ca nu esti suficient de excitata. spune-i prietenului tau sa-ti faca un preludiu mai lung, nu sa treaca direct la fapte...happy

| alina_3473 a răspuns:

Punel pe prietenul tau sa-ti faca preludiu mai lung si nu trebuie neaparat sa iti curga sange

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exact cum spuneam.cand esti fata cand baiat.nu ai inceput nimic. gogai aiurea pe TPU. fugi la nanita puisor si lasa sexualismele pentru oameni mari.