| anonim_4396 a întrebat:

Fostul meu iubit a inceput sa vorbeasca tot mai mult cu prietena mea cea mai buna( cat timp noi am fost impreuna nu am vorbit niciodata). El stie ca ea are prieten de 5 ani dar spune ca vrea sa fie prieteni, i-a propus sa iasa in week-end in club mai multi prieteni(inclusiv iubitul prietenei mele). Fostul meu iubit i-a povestit prietenei mele (Georgiana) ca noi ne-am despartit din cauza mea etc. Nu mai inteleg. Oare chiar vrea sa fie prieteni sau poate ceva mi mult sau incearca sa ma faca geloasa? Precizez ca eu si fostul ne-am despartit intr-un mod mai urat

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Nu am inteles de unde ai tras tu concluzia ca voi ati fost doi "iubiti" dar, in timpul in care ati fost impreuna, nu ati vorbit niciodata. In conditiile date, relatia voastru nu (mai ) exista, deci el are dreptul sa-si faca o noua relatie, cu cine doreste.