| diana_8094 a întrebat:

fostul prieten m-a vazut cu actualul iubit intr-un club, iar acum imi cere sa ne intalnim si nu stiu ce sa fac...sad tin si acum la el, dar nu vreau sa ma despart de iubitul meu.Ne-am despartit acum 3 ani din cauza parintilor mei, intre timp am mai vorbit, ne-am intalnit ca avem prieteni comuni. Am avut o relatie si cu unul dintre prietenii lui, nu a durat prea mult deoarece mi-a zis ca vrea sa fim iar impreuna, m-am despartit de acel tip din cauza lui, iar dupa asta fostul prieten nu a mai vrut sa reluam relatia, zicand sa mai treaca un timp dupa despartirea mea de prietenul lui. Acum intentia este aceeasi, in sensul ca o vrea iar sa ma desparta de actualul iubit? Nu stiu ce sa cred, avand in vedere ca mi-a propus o intalnire sa discutam in general despre noi, nu ca si-ar dori o relatie... help crying

Răspuns Câştigător
| georgiana_1403 a răspuns:

Diana tu sti cel mai bine ce e de facut dar nu cred ca ar trebui sa iti lasi actualul iubit pentru fostul. Cu siguranta vrea doar sa te vada despartita de actualul si apoi gata. Am fost si eu in aceeasi situatie ca a ta doar ca eu cu fostul nu mai eram impreuna de 4 luni deci inca tineam mult la el, insa am ramas cu actualul cu care nu eram decat de cateva zile si acum nu regret nimic pentru ca suntem impreuna de 2 ani jum. Stai linistita ca o sa-l uiti o data cu trecerea timpului. Gandeste-te care baiat se poarta mai frumos cu tine si care te merita cu adevarat si ia cea mai buna decizie in asa fel incat sa-ti fie tie bine.

3 răspunsuri:
| Myst3ry a răspuns:

Daca il iubesti pe actualul iubit. Uita de fostul.winking Cel mai bine, ca daca ai o relatie frumoasa cu actualul nu are rost sa il pierzi.

| Ariciu24 a răspuns:

Eu cred ca el vrea sa te lase singura ptc ii este ciuda ca ai pe alt cineva

| larysa69 a răspuns:

De obicei baieti nu vor nici o relatie vor doar sa te faca sa te desparti de prietenul actual pentru ca are acel orgoliu de barbat sfatul meu este mai bine sati vezi de relatia cu actualul prieten