| AS2500vh a întrebat:

Cea mai buna prietena a mea are un iubit pe care eu nu il plac DELOC. Adica vara trecuta am iesit cu ei 2 si cu cel mai bun prieten al lui si au facut misto din orice ( baietii), inclusiv misto de ea. Si mie una nu mi-a convenit. O prietena de-a lui i-a scris prietenei mele sa o ameninte ca daca nu se desparte de el va iesi urat, ca el e prea bun pentru ea. Apoi el i-a dat unfriend tipei respective, dar cand m-am uitat la el la prieteni inca o avea. Ieri prietena mea mi-a zis ca e o fata care l-a muscat de gat pe iubitul ei, ma rog, i-a lasat hickie. El o face in toate felurile, dar ieri, cand ea l-a chemat afara, el a iesit cu ea. Mi se pare aiurea fata de prietena mea. Si el a propus de cateva ori despartirea, dar prietena mea insista sa nu! Si mie nu-mi place deloc tipul asta, deci saptamana viitoare vom iesi eu si iubitul meu cu prietena mea si iubitul ei. Prietenul meu va incerca sa il prinda in flagrant pe idiot, prin intrebari capcana. Idei de intrebari? Dau FUNDA.

4 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Nu prea e treaba ta asta, daca prietena ta e oarba si nu vede ce fel de om este, ce poti face tu? Ca doar nu o sa-l chemi pe Ernest

| Mayar a răspuns:

Doara nu faci pe detectivul! E clar ca tipul e un mincinos, un caine in caldurei prefacut si prietena ta e prea naiva!

| T0T a răspuns:

Asemenea gen de om ar merita ignoranta. Ar fi cel mai bine asa. Cat despre prietena ta este foarte fraiera si naiva.

| ralucalx a răspuns:

Nu mi se pare ok situatia, ar trebui sa-i spui si prietenei tale ca relatia ei e una "toxica". Dar ca sa iti raspund la intrebare : daca vede o fata "buna" prietenul tau sa o arate tipului si sa faca remarci tipice baietiillor; sa ii lasati singuri si sa inventeze tot felul de povesti despre aventurile lui cu fete, sa il faca sa vorbeasca pe tip; sa il intrebe despre prietena ta.
Dar daca pe ea nu o deranjeaza felul lui de a se comporta, nu cred ca vă va crede si e posibil ca asta sa va strice prietenia. Eu iti recomandsa vorbesti cu ea, sa iei si alte prietene care sunt de partea ta si sa incercati sa ii deschideti ochii.