| maya_8507 a întrebat:

Buna fundita! cum sa incep...uf.deci am un prieten care ma iubeste si il iubesc dar il vad la scoala in fiecare zi pe fostul culmea indragostit de cea mai buna prietena a mea ( cand eram impreuna prietena mea tot il ciupea si i am zis ca s-ar putea ca prietena mea sa l placa dar el a zis ca nu va simti nimic pentru ea niciodata si ca e urata ). am sunato pe prietena mea si descopar ca erau amandoi afara...(povestea e mai lunga ca dupa ce a aflat ca mi-am gasit alt prieten s a apropiat de ea si pe mine nu ma mai baga in seama ci doar pe ea. ) eu nu sunt sigura de ceea ce simt. il mai iubesc pe fostul? si credeti ca el ma mai place? ( tin sa precizez ca pe actualul nu l asi lasa pentru ca il iubesc mult dar parca izbugnirea mea de gelozie ma face sa cred c a mai simt ceva)

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu,Maya.
Izbucnirea ta gelozie este orgoliu ranit.
Ti-au inselat amandoi increderea,indiferent in ce context si nu-i usor.
E foarte bine ca i-ai lasat in urma si i-ai scos din viata ta.
Dar,natura umana e ciudata,in sufletul tau inca nu poti accepta teatrul si comedia pe care ti-au jucat-o,te-au ranit.
Deschide ochii mari si apreciaza ce ai azi,chiar putin mai exagerat.
Comportamentul tau este exceptional, pe dinafara nu se vede nimic, sa razi si sa zambesti atat de mult incat sa ajungi si tu sa crezi in fericirea ta.Ai un prieten,esti perfect,nu mai privi in trecut, e o amintire urata si atat.
Ai toate sansele sa fii senina si fericita, intr-adevar.
Nu-ti mai fa ganduri negre.
Zau daca merita!
Mult noroc!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Probabil esti geloasa ca el e cu alta si nu e cu tine dar trebuie sa treci peste trecut si sa accepti prezentul, nu uita ca cine face rau o sa aiba parte de aceeasi soarta mai devreme sau mai tarziu.

| utilizatorull a răspuns:

Da,Maya tu inca mai simti ceva pentru el, incearca sa te desparti de acest gand si gandeste-te ca esti doar tu cu actualul nu mai baga in seama gesturile lui zambeste-i rade-i in fata chiar daca o faci fortat in va enerva la culme si poate va renunta. poate... funda? big grin

| 000iasmina000 a răspuns:

Nu il vrei tu, dar nu vrei sa-l aiba altcineva.
Esti doar geloasa dar asta nu inseamna ca il mai placi.
Sincer, daca el ar spune sa va impacat, Ai accepta? thinking

Nu cred big grin

| Ernia a răspuns:

Stii ceva? ignora-l pe fostul tau. daca el s-a indragostit pe cea mai buna prietena a ta atunci e problema lor, ureazale bafta daca sau gasit unul pe altul, si nu uita ca ai o persoana caruia trebuie sai acorzi maxima atentie sa nu plece el cu vreo prietena de-a ta...bafta,sper ca te-am ajutat