| anonim_4396 a întrebat:

Hello!

Sa va explic cum sta treaba sigh
De curand m-am combinat cu un baiat. Dar inca mai tin la fostul... El are prietenasad si ma doare foarte tare chestia asta. dar stiu ca si actualul ma iubeste, si parca incep sa simt ceva pentru el. Simte mereu cand sunt suparata si ma bine'dispune. Chiar daca nu imi zice" Stiu ca esti suparata" isi da seama. Cand nu vorbesc cu el[cu actualul] parca sunt trista.si ma gandesc la fostul. De curand am aflat c el[fostul] inca mai tine la mine. Da.r in trecut m-a facut sa sufar enorm. Ce ziceti? Sa raman cu actualul?

Mentionez ca. nu prea stiu ce simt pentru el...

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să analizezi problema la rece!
Trăiești prezentul pentru viitor.
Pa, pa.

| micutadhampir a răspuns:

Actualul sau fostul are prietena, ca m-ai zapacit? Ia-ti cateva zile numai pentru tine, sa stai singura si sa te gandesti serios la ceea ce simti. Nu ar fi corect pentru actualul sa stai cu el doar ca sa iti aline ranile si sa il arunci ca pe o carpa cand te plictisesti.

| Rheea a răspuns:

E complicata situatia...stii e greu sa ramai cu [actualul] si dupa o vreme sa regreti.sa te gandesti ca puteai sa ai o sansa la [fostul] si sa-ti doresti sa dai timpul inapoi si sa schimbi tot...

| Rheea a răspuns:

Eu mai am o parere:d,in afara de aia de mai jos: eu zis ca ramai cu Fostul,daca ai zis ca tine la tine...iar daca o sa te faca iar sa suferi si o sa va despartiti iar,Actualul, daca tine la tine cu adevarat o sa te inteleaga si o sa te iertehappy E mai greu decat pare, dar sper sa alegi cu inima si sa iei o decizie buna:*

| Deutsssa a răspuns:

Da.ramai cu actualul. Daca el te face sa zambesti si celalalt sa sufer.cred ca stii si tu decizia. Sentimentele tale se vor schimba! incearca sa petreci mult timp cu actualul si o sa vezi ca o sa simti ceva pentru el. fundita?:d

| OlGuTsIkA_3343 a răspuns:

Cel mai bine ramii cu actualul deoarece chiar te iubeste.stii cum se zice daca alergi dupa 2 iepuri nu prinzi nici unul. Bucurate de ce ai caci poti sa pierzi si acest lucru.succes in continuare funda?

| LifeIsMyColor a răspuns:

Stiu cum e chestia asta si stiu ca e chiar greu. dar trebuie sa renunti la trecut | adica la fostul | si sa ramai cu actualul pentru ca iti va fi mult mai bine. Daca te'a facut sa suferi inseamna ca nu te merita si a realizat ce a pierdut abia dupa ce ai disparut din viata lui.

| anutzica001 a răspuns:

Daca te-a facut sa suferi pentru ce mai tii la el daca iti face asa si daca ai reveni la el, esti norocoasa ca ai aproape de tine pe actualul... explica-i situatia si poate te va ajuta sa treci peste aceasta perioada grea din viata ta
succes

| theocooltheocool a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine ar fi sa ramai cu actualul.caci se vede ca te stie mai bine ca fostul chiar daca te cun de mai putin timp. daca te face s te simti bine si obs mereu cand esti suparata.si e si dragut.ce iti poti dori mai mult? eu zic sa nu risti cu fostul ca poate te va face sa suferi mai mult.mai bine ramai cu atualul si poate il vei face chiar gelos pe fostul:p:*

| 9102010 a răspuns:

Iti sp eu ca daca actualul te iubeste ramai cu el deoarece la un momendat ai sa incepi si u sa l iubesti si il vei uita pe fostul. daca e sa te desp de actualul si sa nu te impace cu fostul ai sa suferi simai mult.asa ca daca fostul mai tine la tine dar are prietena isi va schimba sentimentele. funda?